Rankų plovimo diena priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupėse 22-10-15

15 października obchodzimy światowy dzień mycia rączek.

Celem zajęć edukacyjno-rozrywkowych było rozumienie potrzeby przestrzegania zasad higieny ciała w tym szczególnie mycia rąk. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wszystkich dzieci naszej zeróweczki. Na początku w grupach oglądaliśmy filmiki edukacyjne, dyskutowaliśmy dlaczego warto myć ręce. Powtarzaliśmy technikę poprawnego mycia rączek wykorzystując wesoły wierszyk: Umyj rączkom brzuszki…

Każda grupa miała niesamowicie ciekawe zajęcia wykorzystując metodę STEAM : odpędzanie wirusów z rączek, ćwiczenia oddechowo-logopedyczne,doświadczenia z mydłem , kawą , wodą, farbami, wykonywanie ,,wesołych wirusów”rozwijając motorykę małą u dzieci.

Nie zabrakło oczywiście zagadek, które związane były z przedmiotami służącymi do dbania o higienę. W tym dniu nasze rączki miały masę przygód.

Grażyna Wejksznia