Rudens šventė priešmokyklinio Ir ikimokyklinio ugdymo grupesė 22-10

„Jesień to piękny czas – do zabawy wzywa nas.

I do tańca i do śpiewu, chętnych dzieci znajdzie się tu wielu”.

Coraz mniej ciepła i słońca, coraz częściej pada deszcz. Tak, to już jesień na dobre zawitała w naszym kraju. Ale u nas w gimnazjum jest ciepło, kolorowo i wesoło.

Właśnie w tym czasie dzieci z grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych naszego gimnazjum wspólnie bawiły się i tańczyły niczym listki na wietrze na uroczystym Święcie Jesieni. Zabawy muzyczno – ruchowe i tematyczne zagadki, wprowadziły dzieci w jesienny klimat balu. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Wszyscy śpiewali jesienne piosenki i bawili się w jesiennym nastroju. Muzyka radośnie grała i wszystkich dzieci do tańca porywała. Przerywnikami w tańcach były przyszykowane zabawy i konkursy. Dzieci miały okazję rozwijać swoją inwencję twórczą poprzez układanie z kasztanów figur geometrycznych, cyferek oraz literek. Dzieci z zaciekawieniem aktywnie brały udział w jesiennych zabawach. Rozwiązywały zagadki, ze smakiem chrupaliśmy zdrowe i pyszne dary jesieni.

Impreza Jesienna była świetną okazją do swobodnego wyrażania siebie poprzez ruch za po średnictwem muzyki. Wszyscy wspaniale się bawili, pogłębiając jednocześnie swoją wiedzę na temat aktualnej pory roku.

Valentina Leipienė