Birželio 3 d. mūsų gimnazijos 8c klasės mokiniai kartu su biologijos mokytoja K. Voitechovič vyko į VU Gyvybės mokslų centrą, į mikrobiologijos ir biotechnologijos mokomąją laboratoriją, kurioje gilino biologijos ir chemijos mokslų žinias. Mokiniai per vieną dieną pasijuto tikrais mokslininkais. Mokslinėje laboratorijoje atliko STEAM praktinį darbą, gamino želę iš įvairių vaisių: ananaso, kivio, obuolio, apelsino ir imbiero, taip pat iš Mezym tablečių. Vėliau įvertino mėgintuvėlių su žele sustingimą, atliko mokslinę analizę ir paaiškino eksperimento rezultatus. Mūsų būsimieji tyrėjai sužinojo, kaip įvairūs vaisių fermentai (ananasuose esantis bromelainas, kiviuose esantis aktinidinas) veikia želatiną, į kurios sudėtį įeina žinomas baltymas kolagenas. Aštuntokai sužinojo, kad kiviuose yra daug kitų fermentų (papainų), todėl šie vaisiai yra puikus mėsos minkštiklis. Kiviai taip pat neleidžia želatinai susidaryti, todėl geriau nebandyti naudoti kivių ledams ar želei gaminti.

Pilni teigiamų emocijų ir pagilinę gamtamokslines žinias bei praktiškai susipažinę su fermentų veikimu, intelektualiai praturtėję mokiniai grįžo į gimnaziją skleisti žinią – biologiją ir chemiją mokytis verta, nes būtent nuo biotechnologijų ir biochemijos priklausys mūsų žmonijos ateitis.

STEAM padeda priartėti prie ateityje vaikų laukiančių iššūkių ir būsimos darbo rinkos poreikių, nes praktiniai mokymosi būdai dažnai primena suaugusių ir jau dirbančių žmonių darbo aplinkybes.

Biologijos mokytoja metodininkė K. Voitechovič