Išvyka Į Burbiškio dvarą 22-05-19

Gegužės 19 d. mūsų gimnazijos 7b, 7c ir 8c klasių mokiniai su lenkų kalbos mokytojomis H. Strela, L. Palkovska, biologijos mokytoja K. Voitechovič, lietuvių kalbos mokytoja J. Choruža ir technologijų mokytoja I. Lesnevska keliavo į Radviliškio rajoną, o konkrečiai į Burbiškio dvarą, Baisogalos gyvulininkystės institutą ir į Šeduvos malūną.

Puikiame Burbiškio dvare mokiniai dalyvavo integruotoje lenkų, lietuvių, istorijos, technologijų bei biologijos pamokoje. Mokiniai buvo nustebę sužinoję, kad parkas užima 28 ha plotą, jo centrinėje dalyje yra 3 ha tvenkinys su 15 salų, 11 tiltų ir tiltelių. Dvare įrengtos aštuonios kanalais ir eglėmis apjuostos apžvalgos kalvelės, pagrindinė alėja su keturiomis karpotųjų beržų eilėmis, pasodinta daug eglių. Parke auga 23 rūšių ir formų atvežtiniai augalai: kazokinis kadagys, europinis maumedis, didžioji pocūgė ir kiti. Čia gyvena apie 40 paukščių rūšių. Nuo 2000 metų dvare kasmet rengiama Tulpių žydėjimo šventė. Kaime yra užveistas tulpynas, kur kasmet pražysta virš 400 įvairių formų ir rūšių tulpių.

Išvykos metu mokiniai ir mokytojos gėrėjosi margaspalviais tulpių kilimais, mėgavosi pasivaikščiojimu paslaptingais peizažinio parko takais ir romantiškais tilteliais, užsuko į tvenkinių salas, aplankė muziejaus ekspozicijas ir džiaugėsi grįžusiu pavasariu. Burbiškio dvare, pripildytame atgimstančios gamtos energijos ir gyvybės, spalvingos tulpių jūros, mokiniai nufotografavo daug įspūdingų ir kūrybiškų nuotraukų.

Po tulpių parodos mokiniai apsilankė Baisogalos dvare ir pamatė didžiulį Šeduvos malūną. Pavargę, bet laimingi pavakare mokiniai grįžo namo.

Biologijos mokytoja metodininkė K. Voitechovič