Steam Gamtos Mokslų Savaitė 22-04-25/29

Šių metų balandžio 25-29 dienomis mūsų gimnazijoje tradiciškai įvyko gamtos mokslų savaitė, šiais metais vėl buvo organizuota daug įvairių veiklų: viktorinos 5-7 kl. mokiniams „Kahoot!“ platformoje „Fotosintezė - stebuklingas procesas!“ ir “Pavasaris gyvūnų ir augalų pasaulyje“ “Wordwall” platformoje, STEAM praktinis darbas 8 kl. mokiniams ,,Fizinio krūvio įtaka širdies darbui“, naudodamiesi pulso ir spaudimo matuokliais aštuntokai matavo širdies darbo dažnį ir kraujospūdį, STEM projektai: „Oro užterštumo tyrimas DUST AIR prietaiso ir skaitmeninės įrangos pagalba įvairiose Rudaminos kaimo vietose “ ir „Pupos ir ne tik - auginimas“, taip pat įvyko projektų aptarimai ir pristatymai. Mokiniai paruošė Nacionalinio projekto “Sveikata visus metus 2022” atsiskaitomąjį balandžio mėnesio darbą.

Buvo surengta pamoka - konferencija „Žvaigždynai ir jų interpretavimas“, jos dalyviai paruošė bei pristatė savarankiškai rastą medžiagą apie pasirinktą žvaigždyną. Mokiniai diskutavo ir apie astronominę bei astrologinę šių žvaigždynų interpretaciją. Po konferencijos mokiniai išbandė mokyklinį teleskopą ir parengė stendą apie žvaigždynus. Buvo organizuota daug praktinių pamokų, dirbdami grupėse mokiniai sudarinėjo elektros grandinės schemas ir bandė savarankiškai jas sujungti.

Mokytojai surengė keletą išvykų: Į Vilniaus STEAM centrą, kur mokiniams organizuota STEAM veikla „Ekologinis iššūkis - eksperimentai chemijos laboratorijoje“, į Rudaminos kaimo apylinkes ir prie Rudaminos elektros transformatorinės pastotės.

Gimnazinių klasių mokiniai dalyvavo Nacionaliniame „Atliekų kultūros egzamine 2022“, kuriame žinias pasitikrino daugiau nei 8 tūkstančiai Lietuvos gyventojų. Mokiniai išbandė savo jėgas ir žinias apie atliekų prevenciją, tvarkymą, rūšiavimą ir jų perdirbimą.

Gimnazijos chemijos laboratorijoje vyko STEAM praktiniai darbai, 8-IVG klasių mokiniai gamino: gazuotus gėrimus, kvapiąsias medžiagas, muilą ir majonezą, o taip pat tyrė dirvožemio, atsinešto iš savo sodų, Ph.

5-6 klasių mokiniai kūrybiškai modeliavo cheminių medžiagų molekules ir atomus, o septintokai ugdėsi kūrybiškumą naudodamiesi savo mobiliųjų telefonų žibintuvėliais - piešė išgautus šešėlius, o savo darbus pristatė gimnazijos bendruomenei, surengė piešinių parodą. Mokiniai per pamokas žiūrėjo mokslinius DISCOVERY filmus, vaišinosi vaistažolių arbata ir sužinojo daug įdomių faktų apie vaistinius augalus.

Gimnazijos mokiniai dalyvavo akcijoje „Darom 2022“ , tvarkė gimnazijos aplinką ir aktyviai prisidėjo savo darbais prie atliekų prevencijos. Mokiniams vadovavo, veiklas planavo ir įgyvendino gimnazijos Gamtos mokslų mokytojų metodinė grupė: direktorės pavaduotoja ugdymui H. Romanovska, mokytojos A. Janč, A. Bogumilo, T. Dulko, R. Boris ir K. Voitechovič.

Dėkojame visiems mokiniams už aktyvų dalyvavimą gamtos mokslų savaitės renginiuose ir linkime gerų pasiekimų mokymosi procese.

Gamtos mokslų metodinės grupės pirmininkė K. Voitechovič