Susitikimas su mokiniais iš Skaidiškių k. 22-05-02

Wiosenne spotkanie z uczniami ze Skojdziszek – współpraca szkół

W dniu 2 maja br. nasze gimnazjum miało przyjemność gościć uczniów oraz wychowawczynię klasy 4 Szkoły-Przedszkola w Skojdziszkach. Po miłym powitaniu goście zwiedzali szkołę, oprowadzani przez wicedyrektor, p. Honoratę Romanowską. Następnie udali się na spotkanie z czwartoklasistami, którzy wraz z wychowawczyniami przygotowali szereg ciekawych i pouczających gier, zabaw. Po przyjemnie spędzonym czasie z rówieśnikami goście przeszli do sal lekcyjnych, gdzie na nich czekało wiele atrakcji. Zajęcia były prowadzone w oparciu o STEAM. . Uczestniczyli w integrowanej lekcji plastyki i technologii, której tematem było wyrabianie przedmiotów z gliny. W pracowni biologii, korzystając z mikroskopów, poznawali mikroświat oraz wzięli udział w quizie przyrodniczym na platformie internetowej Kahoot. W pracowni chemii, jak prawdziwi naukowcy, wykonywali zachwycające doświadczenia chemiczne.

Miłe spotkanie z uczniami ze Skojdziszek zakończyło się przy wspólnej herbatce i słodkim poczęstunku.