Projektai „BON PIERWSZAKA" i „BON MATURZYSTY" 2021

„BON PIERWSZAKA"

Z otrzymanych środków 1 września 50 uczniów klas 1b, 1c, 1d, 1e zostało wyposażonych w kompletną wyprawkę z artykułami szkolnymi i tornistrami. Otrzymane środki dla 50 uczniów klas 1b, 1c, 1d, 1e (kwota 500 zł. dla pierwszaków gimnazjum im. F. Ruszczyca w Rudominie, oddziałów gimnazjum w Rakańcach i Mariampolu zostały w całości przeznaczone na dodatkowe zajęcia uzupełniające z języka polskiego lub wykładane w języku polskim, zakup podręczników i pomocy dydaktycznych, warsztaty lub inne zajęcia edukacyjne. Rodzice wyrazili wielkie zadowolenie z pomocy finansowej w postaci „Bonu Pierwszaka" i składają szczere podziękowania Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polski, Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie" oraz organizacji koordynującej powyższy projekt na Litwie - Stowarzyszeniu Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna".

„BON MATURZYSTY"

Otrzymane środki dla 36 uczniów klas 12-ch (kwota 1000 zł.) zostały w całości przeznaczone na dodatkowe zajęcia przygotowawcze do matury z jęz. polskiego, litewskiego, obcego, matematyki, historii, informatyki i innych egzaminów. Rodzice wyrazili wielkie zadowolenie z pomocy finansowej w postaci „Bonu Maturzysty" i składają szczere podziękowania Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polski, Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie" oraz organizacji koordynującej powyższy projekt na Litwie - Stowarzyszeniu Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna".