Balandžio mėnuo – laikas, kai tvarkytis norisi labiausiai, nes vis dažniau pasirodo saulė, dienos tampa ilgesnės, atšyla oras, atbunda gamta. Jau tapo tradicija balandžio mėnesį tvarkyti ne tik savo aplinką, bet prisijungti prie visuotinės švarinimosi akcijos.

Į Vilniaus rajoną sugrįžo akciją „Balandis – švaros mėnuo“, kurioje sudalyvavo Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos 1-IIIG klasių mokiniai su klasės vadovais.

Akcijos tikslas – skatinti bendruomeniškumą, atkreipti dėmesį į taršos ir aplinkosaugos problemas, skleisti ugdytiniams pilietiškumo bei savanorystės idėjas.

Balandžio 14 dieną gimnazijos mokiniai pagal sudarytą grafiką tvarkė kabinetus: plovė suolus, valė langus ir sienas, šveitė paviršius, nuvalė dulkes, palaistė gėles, sutvarkė spinteles. Laikas neprailgo, nes visus lydėjo pakili nuotaika, o kabinetuose kvepėjo gaiva ir švara. Patenkinti savimi bei savo darbo rezultatu, mokiniai su klasės vadovais pasivaišino arbata ir saldumynais.