Balandžio 2-oji minima Pasaulinė autizmo supratimo diena 22-04-02

“Jeigu aš galėčiau spragtelėti pirštais ir nebebūti autiste – aš to nedaryčiau. Autizmas – yra dalis to, kuo aš esu.”

Dr. Temple Grandin

Šių metų šūkis - "Kartu griaukime kliūtis vardan žmonių, turinčių autizmą. Kurkime atvirą visuomenę." Šia diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į iššūkius su kuriais kasdien susiduria šeimos, auginančios autizmo spektro sutrikimo turinčius vaikus, skatinti žmonių sąmoningumą, toleranciją. Svarbu suprasti, jog autistiški vaikai yra lygiai tokie pat mūsų Valstybės piliečiai. Jiems turi būti skiriamas toks pat dėmesys, meilė ir rūpestis. Kiekvienas asmuo, turintis autizmo spektro sutrikimą, gali mokytis, pasiekti pažangos ir patirti buvimo bendruomenėje džiaugsmą. Pasistenkime pažinti, suprasti ir palaikyti šiuos žmones.

Kviečiame visus norinčius apsilankyti bibliotekoje, kur įrengtas informacinis kampelis, ir savo apsilankymu prisidėti prie Pasaulinės autizmo supratimo dienos minėjimo.

Trumpas filmukas apie autizmą, kuriuo siekiama didinti auditorijos supratimą, skatinti suprasti ir pripažinti autizmą ateities kartose: