Projektas „Kokybės krepšelis“

Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija 2022–2023 metais dalyvauja projekte „Kokybės krepšelis“ Nr. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų kartu su Nacionaline švietimo agentūra (toliau – NŠA) ir Vilniaus r. savivaldybe (toliau – savivaldybė). Dotacija gimnazijai yra 212 344 eurai. Projekto tikslas – tobulinti ugdymo(si) procesą, siekiant kiekvieno mokinio asmeninės pažangos.

Uždaviniai:

1. Siekti kiekvieno mokinio pažangos diegiant kūrybiškumą, savivaldų, integralų ir probleminį ugdymą, teikti visapusišką švietimo pagalbą mokiniams.

2. STEAM ugdymo tobulinimas.

Įgyvendindama projekto veiklas, gimnazija parengė veiklos tobulinimo planą. Mokyklos veiklos prioritetai, diegiant „Kokybės krepšelį“:

1. Mokytojų dalyvavimas kvalifikacijos tobulinimo programose: ugdymo karjeros integravimas į mokomuosius dalykus, netradicinių metodų ugdymo karjerai taikymas, mokinių konsultavimas ugdymo karjerai, skaitymo kompetencijų ir mąstymo gebėjimų ugdymas, gabių ir talentingų mokinių atpažinimas ir ugdymas, mokytojų anglų kalbos kompetencijų tobulinimas.
  2. Mokinių kompetencijų gerinimas, karjeros galimybes mokiniai sieja su ugdymosi galimybėmis.
  3. Pasiekimų ir pažangos vertinimo kompetencijos mokymai mokiniams.
  4. Integruotų pamokų / projektinės veiklos organizavimas.
  5. Gimnazijos edukacinių erdvių modernizavimas ir pritaikymas mokinių poreikiams.
  6. Mokinių skaitymo, teksto suvokimo ir rašymo įgūdžių tobulinimas, plėtojant popamokinę veiklą.
  7. Ugdymo karjerai – STEAM mokslų populiarinimas tarp mokinių; STEAM dalykų mokytojų kompetencijų tobulinimas; mokymų pradinio, pagrindinio ugdymo ir STEAM mokomųjų dalykų mokytojams kaip įveiklinti gamtos laboratorijas organizavimas; sėkmingai įgyvendinamos STEAM strategijos, organizuojant edukacines išvykas mokiniams.

Daugiau informacijos apie projektą:

Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos informacija