Rugsėjo 30 d. mūsų gimnazijos IGb, IIGc ir 8c klasių mokiniai su lenkų kalbos mokytojomis H. Strela, I. Herman ir biologijos mokytoja K. Voitechovič keliavo į Kėdainius. Šiame puikiame Lietuvos mieste mokiniai dalyvavo integruotoje lenkų , istorijos bei biologijos pamokoje. Kėdainių senamiestyje gimnazistai gilinosi į daugiakultūrio miesto istoriją, apibendrino ir pagilino žinias apie Renesanso epochos ir reformacijos įtaką Lietuvos švietimo bei kultūros raidai.

Mokiniai aplankė Šetenius – Nobelio premijos laureato Č. Milošo kultūros centrą. Įžymiojo kūrėjo gimtinėje Šeteniuose yra pristatytos ekspozicijos, pasakojančios apie Č. Milošo gyvenimą, svarbiausius jo kūrybos etapus. Mokiniai pasivaikščiojo šalia kultūros centro esančiame parke, susipažino su parko augalų rūšine įvairove, grožėjosi Č. Milošo gimtinės kraštovaizdžiais. Išlikusiame dvaro parke stovintis informacinis stendas „Parkas“ pasakoja apie Č. Milošo santykį su gamta, jau vaikystėje poeto pajaustą susižavėjimą paukščiais ir medžiais.

Mokiniai didžiavosi, kad poetas ir rašytojas, literatūros istorikas, filosofas, vertėjas, didis mąstytojas, literatūrinės Nobelio premijos laureatas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tradicijos aristokratas Česlovas Milošas gimė Lietuvoje, Kėdainių krašte.

Biologijos mokytoja K. Voitechovič