Lapkričio 16 d. gimnazijoje buvo paminėta Tarptautinė tolerancijos diena. 2021 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos miestas.

Su vyresniųjų klasių mokiniais per istorinių įvykių prizmę buvo analizuota, kaip kurstomas nepakantumas kitokiam - gabesniam, kilusiam iš nepasiturinčios šeimos, neįgaliajam, kitataučiui, turinčiam savo nuomonę ar kitokį požiūrį į gyvenimą - daug kas gali paskatinti didžiulį priešiškumą. Kalbėta apie tolerancijos ribas ir tai, kad toleravimas negali virsti abejingumu, tolerancijos skatinimas priklauso tik nuo mūsų pačių.

Technologijų pamokose mokiniai kūrė Svajonių miestą iš atliekų ir kepė meduolinius namelius. Dailės pamokose buvo piešiamas Svajonių miestas, apie kurį svajoja vaikai, kuriame norėtų gyventi.

Klasės valandėlių metu mokiniai pasakojo apie savo miestą, gyvenamąją vietovę, diskutavo, ar mokiniai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos ir netolerancijos atvejus. Sužinojo, jog bet kuris miestas ar miestelis yra gyvas todėl, kad jame gyvena skirtingi žmonės. Vyko diskusijos, ar mokinių miestas/ miestelis yra tolerantiškas kitokiam žmogui?

Per istorijos, etikos, pilietiškumo pagrindų pamokas mokiniai analizavo tolerancijos ir netolerancijos temą, svarstė, kaip nuo žodžių gali būti pereinama prie darbų.

Su jaunesniųjų klasių mokiniais aptarti nepakantumo, netolerancijos atvejai gimnazijoje, klasėje. Kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau pakantumo bei supratimo bus mūsų visuomenėje. Visi gimnazijos pradinių klasių mokiniai kūrė aplikacijas, piešinius su Tolerancijos dienos simboliu.

Socialinės pedagogės

S. Juodelienė ir K. Krepštul