Šiltos spalio dienos išnaudotos patirtinio mokymosi pamokoms lauke. Mūsų gimnazijos septintokams kartu su mokytoja Agneška Bogumilo lauke vyko fizikos pamokos. Mokiniai mokėsi naudotis matavimo priemonėmis, išmatuoti įvairių fizikinių kūnų ilgius ir skersmenį. Septintokai įvertino mokyklos kiemo plytelių ilgį, mokyklinio autobusiuko rato skersmenį, sužinojo gimnazijos laiptelių matmenis.

Praktinės pamokos tikslas buvo ne tik, naudojantis pateiktais matavimo prietaisais, išmokti išmatuoti reikiamus dydžius bei pateikti juos skaičiais, bet ir ugdyti mokinių bendradarbiavimą, savarankišką mokymąsi, kelti dalyko mokymosi motyvaciją. Ši ir kitos mokykloje vedamos STEAM (science, technology, engineering, the arts, and mathematics) pamokos padeda vaikams suprasti, kad pamokose įgytos žinios yra pritaikomos jų kasdienybėje. Tokių pamokų metu mokiniai mokosi kūrybiškai apjungti mokykloje įgyjamas akademines žinias, turimas priemones, gebėjimą skaičiuoti ir panaudoti visa tai praktiškai.

Agneška Bogumilo