Lapkričio mėnesį pradedame dviem šventėmis: Visų Šventųjų iškilme ir Vėlinių diena. Tai rimties bei susikaupimo metas. Žmonės prižiūri artimųjų kapus, uždega žvakutes, tačiau Lietuvoje yra ir tokių kapinių, į kurias mažai kas įžengia, jos yra apleistos, senos.

Rasų kapinės – seniausios Vilniuje. Kiekvieną rudenį Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos IG-IIG klasių mokiniai tradiciškai dalyvauja visuomeninėje akcijoje, prie kurios kviečia prisijungti Rasų kapinių draugija.

Šiemet spalio 25 d. IGc ir IIGb klasių moksleiviai su savo auklėtojomis Barbara Buinovska ir Raminta Tauraite bei istorijos mokytoju Miroslavu Matulianec išvyko tvarkyti kapinių. Mokiniai draugiškai pasiskirstė darbą, nuoširdžiai grėbė lapus, sugrėbtus nešė iš kapinių. Apleistų kapų tvarkymas neprailgo, moksleivius lydėjo darbinga nuotaika, saulė lepino šiltais spinduliais.

Ši graži, puoselėjama gerumo akcija vienija bendruomenę, ugdo vaikų sąmoningumą bei moko gerbti tradicijas.

Vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja

Barbara Buinovska