Spalio 4 diena – Pasaulinė gyvūnų globos diena. Tradiciškai mūsų gimnazijoje buvo organizuojama akcija, prie kurios prisijungė visi mokiniai su savo klasės vadovais. Gimnazijos bendruomenė nėra abejinga gyvūnams, nes daugelis namuose turi šuniuką, kačiuką, papūgėlę, žiurkėną ar kitą augintinį, kurį kasdien džiugina atnešdami maisto ar išvalydami narvelį.
Iki spalio mėnesio 1 dienos gimnazijos mokiniai buvo kviečiami pasirūpinti maistu ir gultais beglobiams gyvūnams.

Spalio 4 dieną gimnazijos socialinė pedagogė Svetlana Juodelienė kartu su IGc klasės mokiniais bei jų klasės vadove Barbara Buinovska nuvežė į „SOS gyvūnų“ prieglaudą, įsikūrusią Minsko plente, akcijos metu surinktą maistą ir kitus daiktus.

Mokiniai noriai kalbino ir drąsiai glostė šuniukus, apžiūrėjo visus prieglaudos gyventojus, domėjosi keturkojų likimu, įteikė augintiniams atvežtus skanėstus.
Gyvūnų prieglaudos savanorių komanda papasakojo, kad keturkojai į prieglaudą patenka įvairiais būdais bei skirtingos būklės. Vienus atveža šeimininkai, kurie nori atsikratyti nepageidaujamo arba sergančio augintinio, išvykstantys gyventi į užsienį žmonės atiduoda savo keturkojus tikėdamiesi, kad prieglaudoje jais bus pasirūpinta ir ateityje augintiniai ras naujus namus. Kai kurie šunys čia gyvena daugelį metų ir yra labai mylimi, nors niekas nenori jų pasiimti į savo namus. Į prieglaudą atkeliauja ne tik valkataujantys šunys, pasitaiko atvejų, kad gyvūnai atimami iš šeimininkų, nes keturkojai laikomi netinkamomis sąlygomis.

Į prieglaudą patekę gyvūnai pirmiausia būna tinkamai apgyvendinti, aprūpinti erdve, vandeniu ir jiems tinkančiu maistu. Taip pat visiems gyvūnams iškart būna atlikta pirminė veterinarinė apžiūra, suteikta skubi pagalba. Visos šios procedūros paprastai pareikalauja nemažai finansinių išlaidų, todėl pagalbos globos namams reikia nuolat.
Nemažai į prieglaudą patekusių gyvūnų sėkmingai randa naujus namus ir mylinčius šeimininkus. Prieglaudos savanoriai siekdami išvengti atvejų, kai gyvūnai paimti iš prieglaudos, po kurio laiko atiduodami į kitą prieglaudą, pradėjo taikyti bandomąjį laikotarpį – žmonėms siūloma porą mėnesių laikyti pasiimtą gyvūną ir tik tada priimti galutinį sprendimą. Visi keturkojai, kaip ir žmonės, yra skirtingi, todėl prieš įglobinant gyvūną vertėtų susitikti, pabendrauti bei atsižvelgti į būsimas gyvenimo sąlygas.

Grįždami namo gimnazijos mokiniai aptarinėjo savo įspūdžius ir sakė, kad norėtų dar ne kartą apsilankyit gyvūnų globos namuose.

Džiugu, kad mūsų gimnazijoje mokosi mokiniai, kuriems rūpi gyvūnai, kurie myli gyvūnus ir nelieka abejingi, o mielai padeda likimo nuskriaustiems keturkojams draugams.
Visiems, prisidėjusiems prie šios akcijos, nuoširdus AČIŪ.

Vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja

Barbara Buinovska