Rugsėjo 1-osios šventė 21-09-01

Rozpoczęcie roku szkolnego w Gimnazjum im. F. Ruszczyca

Dobiegło końca lato bogate we wspomnienia wakacyjnych przygód. Tradycyjnie, 1 września, Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie witało swoich uczniów. Święto było ciepłe i pogodne od radosnych i zarazem skupionych twarzy uczniów- zarówno tych najstarszych, których po raz ostatni wita pierwszy września w szkole, jak i tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszego gimnazjum.

Uroczystość otwarcia roku szkolnego rozpoczęła się od hymnu oraz przemówienia dyrektor gimnazjum Żanety Jankowskiej. Uśmiechnięci, dumni maturzyści, pod oklaski uczniów, rodziców, nauczycieli i gości, dostojnie i godnie wprowadzili pierwszaków, jeszcze trochę niepewnych i nieśmiałych.

Na uroczystym święcie mieliśmy zaszczyt gościć Józefa Szatkiewicza, starostę gminy, który skierował życzenia przede wszystkim do maturzystów, życząc im dokonania prawidłowego wyboru swojej przyszłości, a pierwszakom- wesoło spędzonego czasu w szkole. Obecne były też Irena Bylińska, dyrektor przedszkola w Rudominie oraz Wioleta Cereszka, dyrektor Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w Rudominie. Nasi uczniowie cieszyli zebranych piosenkami i wierszami, co nadało świętu jeszcze bardziej uroczysty nastrój. Podczas apelu pierwszakom wręczono bogate kompleksowe wyprawki szkolne ufundowane przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” w ramach realizacji projektu „Bon Pierwszaka” oraz ZPL.

I już rozległ się głos dzwonka, aby uroczyście zaprosić naszych uczniów do klas i znów powitać młodzież w krainie wiedzy.

Alina Miłosz