[Realizacja projektu „Mobilizowanie społeczności szkolnej do doskonalenia umiejętności pisania uczniów”]

Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija nuo 2020 m. rugsėjo iki 2022 m. rugsėjo mėn. kartu su Rokiškio Senamiesčio progimnazija, Garliavos A. Mitkaus pagrindine mokykla bei VšĮ „Vaikų ugdymas“ direktore ir VDU ŠA doc. dr. Sigita Burvyte dalyvauja projekte „Mokyklos bendruomenės telkimas mokinių rašymo įgūdžių gerinimui“. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.

Projekto tikslas - stiprinti tėvų ir pedagogų ryšį su vaikais, lavinant jų rašymo gebėjimus. Šis projektas sudarys palankias sąlygas įtvirtinti mokinių rašymo dalykines žinias bei sustiprins asmenines vaikų kompetencijas kuriant pagarba ir pasitikėjimu grįstus santykius su tėvais, pedagogais ir bendraamžiais. Per mokslo metus bus fiksuojama kiekvieno mokinio asmeninė pažanga. Projekto dalyviai – gimnazijos 3b ir 3c klasių mokiniai, jų tėveliai ir mokytojos Lucija Tareilis, Maria Ostik, Ana Atkinskaja, Jolanta Choruža, Barbara Buinovska, Violeta Radevič. Projektą gimnazijoje koordinuoja direktoriaus pavaduotoja ugdymui Miroslava Klim. Projekto dalyviai vadovaujasi šiomis pagrindinėmis vertybėmis – empatija, solidarumu, bendru darbu, pasitikėjimu savimi ir vieni kitais. Vaikai, kartu su tėvais ir pedagogais atlikdami kūrybines užduotis, mokysis iš suaugusiųjų kūrybiškumo raiškos pavyzdžio. Mokytojai skatina vaikus kūrybiškai ir lanksčiai mąstyti, savarankiškai spręsti problemas ir įveikti jiems iškilusius sunkumus, ugdytis pasitikėjimą savimi, gerinti mokyklos mikroklimatą, pradinukai mokysis būti empatiški šalia esantiems, o tai padės kurti visaverčius tarpusavio santykius lavinant rašymo įgūdžius.

Per dvejus projekto įgyvendinimo metus bus organizuotos 8 kūrybinės dirbtuvės mokytojams, 12 kūrybinių dirbtuvių „Linksmai rašau – lietuvių kalbą žinau“ gimnazijos bendruomenei ir 2 stovyklos visoms projekte dalyvaujančioms mokykloms.

2020 m. spalį mokytojos dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kūrė užduotis mokiniams. Nuo gruodžio į projekto darbą įsitraukė trečiokai, kurie jau atliko daug darbelių: sukūrė žodžių korteles, parašė sveikinimus Kalėdų proga, skaitė knygas, paruošė knygų pristatymus, sukūrė savo pasakų, pagamino „Kūrinių dėžutes“. 2021 m. vasario 9 d. įvyko pirmosios virtualios kūrybinės dirbtuvės „Pašėlusios išdaigos“, kurių metu vyko smagus pažintinis vakaras. Pepė Ilgakojinė mokiniams ir jų tėveliams pristatė būsimas projekto veiklas, pabendravo su gimnazijos bendruomene.

2021 m. birželio 14-16 d. gimnazijos kieme įvyko pirmosios rašymo kūrybinių laboratorijų dirbtuvės ,,Linksmai rašau – lietuvių kalbą žinau“. Dirbtuvių metu mokiniai dirbdami grupėse ir individualiai atliko mokytojų sukurtas užduotis: ,,Seku, seku pasaką...“, ,,Gyvūno aprašymas“, ,,Reikšminės žodžio dalys, ,,Linksmasis skaitymas“, ,,Kūrinys dėžutėje“, „Mano istorija pagal lietuvių pasaką „Vargšas ir besotis“, „Korektorius“, ,,Viena draugiška diena miške“, „Noras dalintis patirtimi“. Mokiniai noriai rašė, klijavo, pasakojo, piešė, pildė lenteles, skaitė, nagrinėjo ir vaidino pasakas, mokėsi pastebėti ir ištaisyti draugų padarytas klaidas. Vaikai labai džiaugėsi galėdami save išbandyti literatūrinėse – kūrybinėse užduotyse. Kūrybinių laboratorijų dirbtuvėse kartu dalyvavo projekto kuratorė, VšĮ „Vaikų ugdymas“ direktorė ir VDU ŠA doc. dr. Sigita Burvytė. Kitais mokslo metais projekto veiklos bus tęsiamos toliau, visi dalyviai tikisi prasmingo ir įdomaus darbo, kūrybingų užduočių, planuojami gyvi susitikimai bei kūrybiškumo stovyklos su kitomis ugdymo įstaigomis – projekto dalyvėmis.

Pirmojo projekto etapo organizuotos veiklos mokiniams patiko, nes jie sužinojo naujų dalykų, mokėsi taisyklingai kalbėti, rašyti ir tinkamai vartoti kalbą. Kiek daug įdomaus galima sužinoti ir patirti mokantis kitaip.

Lietuvių kalbos mokytoja Violeta Radevič