[Wspólna inicjatywa.docx]

Birželio 16 dieną Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijoje vyko bendramokyklinė konferencija „Programos LIONS QUEST įgyvendinimas ir apibendrinimas“. Mūsų gimnazijoje jau dvejus metus diegiamos socialinio ir emocinio ugdymo LIONS QUEST programos (V-VIII klasėse – PAAUGLYSTĖS KRYŽKELĖS; IX-X klasėse – RAKTAI Į SĖKMĘ), skirtos pozityviajai prevencijai, apimančios gyvenimo įgūdžius, diegiamus ir stiprinamus vaikystėje bei paauglystėje. Konferencijoje dalyvavo 5-IIG klasių mokiniai su klasės vadovais, socialinis pedagogas. Susitikome, nes visi turime bendrą tikslą – stiprinti gimnazijos bendruomenės bendradarbiavimą bei puoselėti gerus tarpusavio santykius, kurti saugią mokymosi aplinką ir skatinti tinkamą paauglių vystymąsi.

Dalyvius įžanginiu žodžiu pasveikino konferencijos koordinatorė Honorata Romanovska – Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, kuri pabrėžė saugumo jausmo, palaikymo ir draugiškos atmosferos svarbą. Taigi saugumo poreikis yra vienas iš svarbiausių ir pagrindinių psichinių poreikių.

Konferencijos vedantieji buvo IIGb klasės mokinė Agata Romanovska ir IIGa klasės mokinys Kiril Sokolov. Pranešimus parengė 5-IG klasių mokiniai, kuriuos konsultavo ir ruošė jų klasių vadovai. Mokiniai kruopščiai ir kūrybingai pasiruošė konferencijai, pranešimų formos išsiskyrė įvairove - prezentacija, inscenizacija (vaidinimas), filmuotas reportažas. Dalyviai pristatydami savo darbus palietė jaunimui aktualias temas. Džiugina, kad mokiniai atkreipė dėmesį, jog auklėjime ir ugdyme svarbios šios problemos – tolerancija, pagarba skirtingoms nuomonėms, artimo meilė, priešinimasis savanaudiškumui bei smurtui, sveika gyvensena, teigiamas pasaulio suvokimas.

Išklausę pranešimus, kurių buvo 15, konferencijos dalyviai noriai pasisakė, pasidalijo mintimis ir pastebėjimais.

Renginio pabaigoje gimnazijos direktorė Žaneta Jankovska pasidžiaugė, kad LIONS QUEST programa pateisino lūkesčius, nes turi auklėjamąjį ir prevencinį pobūdį. Mokykla tai vieta, kur mokinys kiekvieną dieną turi galimybę stebėti, patirti ir sužinoti, kas yra svarbu bendraujant su kitais žmonėmis. Taigi įvairios prevencinės programos ir socialinės kampanijos padeda mokytojams kurti saugią mokymosi aplinką, o mokiniams susidoroti su sunkumais, išspręsti konfliktus, ugdyti gyvenimo įgūdžius, padedančius išgyventi paauglystės metus.

Vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja

Barbara Buinovska