Balandžio 26-30 dienomis Rudaminos F. Ruščico gimnazijoje vyko tradicinės Gamtos mokslų savaitės renginiai, tik šiemet kitaip, nuotoliniu būdu. Kiekvieną dieną gimnazijos Gamtos mokslų metodinės grupės mokytojai stebino ir džiugino mokinius vis kita veikla.

Mokiniai dalyvavo netradiciniuose gamtos mokslų užsiėmimuose, chemijos bandymuose, tyrė augalo augimo procesą, bandė atlikti fizikos ir chemijos eksperimentus. Nuotolinėse pamokose 8-III G klasių mokiniams, vadovaujant chemijos mokytojai R. Boris, buvo demonstruojami įdomūs bandymai (muilo gamyba). Mokiniai laikėsi visų chemijos laboratorijos reikalavimų, netgi pristatė įdomų kūrybišką filmuką apie saugų elgesį ir darbą chemijos laboratorijoje. Per gamtos ir biologijos pamokas mokiniai žiūrėjo mokslinius - pažintinius filmus, eksperimentavo, kūrė molekulių modelius ir informacinius plakatus, buvo supažindinti su nauju Raudonosios knygos leidiniu.

Mokytojai virtualioje aplinkoje pristatė gimnazijos bendruomenei pačių sukurtus filmukus apie muilo gamybą, fizikos ir chemijos eksperimentus, buvo organizuotos virtualios mokinių piešinių ir nuotraukų parodos.

Gimnazinių ir 5-8 klasių mokiniai dalyvavo UAB „VAATC“ (Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras) organizuotame Nacionaliniame ekologiniame projekte „Atliekų kultūra - egzaminas“ . Mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti žinias apie atliekų rūšiavimą šalyje. Mūsų gimnazijos mokiniai tokiame projekte dalyvavo pirmą kartą, o Lietuvoje jis vyksta jau antrus metus. Geriausi dalyviai bus apdovanoti diplomais bei organizatorių, partnerių, rėmėjų ir projekto globėjo prizais.

Mokytojos H. Romanovska, A. Bogumilo, K. Voitechovič ir T. Dulko paskatino 6 - 8 klasių mokinius dalyvauti Nacionaliniame protų mūšyje ,,Žalioji odisėja - Jaunučiai 2021!”. Protų mūšyje dalyvavo 2 mišrios gimnazijos komandos, renginys buvo organizuotas trimis turais. Mūsų komandos „Vanagai“ ir „Pelėdos“ buvo apdovanoti padėkos raštais. Gamtos mokslų savaitės viduryje IGA/IGC klasės mokiniai dalyvavo Vilniaus rajono projekte "Sveikos gyvensenos skatinimas ir moksleivių sveikatos raštingumo ugdymas“. Projekto organizatorė ir vykdytoja buvo direktoriaus pavaduotoja ugdymui H. Romanovska.

Fizikos mokytoja A. Janč organizavo nuotolines pažintines išvykas į šilumos tinklus ir planetariumą.

Gamtos mokslų savaitės metu vyko netradicinės pamokos. Mokiniai dalyvavo ekskursijose, viktorinoje, žaidimuose, protų mūšyje ir net nacionaliniame egzamine. Įdomiuose laboratoriniuose integruotuose užsiėmimuose pagal STEAM programą mokiniai eksperimentavo, rengė pristatymus Power Point programa ir kūrė filmukus.

STEAM ugdymas mūsų gimnazijoje yra nauja veikla, kuri dabar integruojama dažniau į gamtos mokslų dalykų dėstymą. Tai kompleksiškas tikrovės reiškinių pažinimas, pritaikymas ir problemų sprendimas kreipiant dėmesį į mokinių gebėjimų ugdymą gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos (STEAM, angl. science, technology, engineering, arts, maths) kontekste. Dauguma pažangių pasaulio valstybių pastaraisiais metais sutelkė dėmesį į STEAM ugdymo reformas, ypatingai daug dėmesio skiriant mokykliniam ugdymui. Siekiama paruošti jaunąją kartą XXI a. iššūkiams, ugdyti problemų sprendimo ir kritinio mąstymo gebėjimus, tinkamai supažindinti moksleivius su karjeros STEAM galimybėmis bei užtikrinti visos šalies konkurencingumo ir produktyvumo augimą.

Mūsų gimnazijoje siekiama populiarinti gamtos mokslus, inžineriją, menus, technologijas ir matematiką. Mokslas ir inovacijos žaibišku greičiu žengia į priekį ir integruojamos į žmogaus gyvenimą. Tikimės, kad ateityje bus tobulinama šių sričių veikla.

Gamtos mokslų savaitė prabėgo nepastebimai. Labai smagu, kad gimnazistai ir jaunesnių klasių mokiniai aktyviai dalyvavo renginiuose ir parengė daug įdomių darbų.

Gamtos mokslų metodinės grupės pirmininkė

K. Voitechovič