Rudaminos F. Ruščico gimnazijoje kasmet vykdoma akcija „Kovas - sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ“. Mūsų gimnazijos šūkis: „Būk malonus ir draugiškas visiems aplink save ir tu nustebsi, kaip laimingai tu gyveni“.

Gimnazijoje buvo vykdomas prevencinis piešinių konkursas ,,Praleidžiu progą pasityčioti“. Dalyviai savo kūriniais, piešiniais pasakė NE patyčioms, išreiškė savo nuomonę apie šį, vis dar dažnai pasitaikantį reiškinį. 6-7 klasių mokiniai piešė Draugystę. Mokiniai darbuose bandė pristatyti savo požiūrį į patyčias artimoje aplinkoje ir gimnazijoje.

Gimnazijos Mokinių tarybos atstovai kartu su socialine pedagoge, kuri yra Mokinių tarybos veiklos koordinatorė, ir su gimnazijos specialiąja pedagoge organizavo nuotolinius praktinius užsiėmimus pradinių klasių mokiniams „Patyčios - kas tai? Kaip atpažinti patyčias?“ Vaikai diskutavo patyčių temomis, analizavo patyčių atvejus bei jų sprendimo būdus, išsiaiškino patyčių sąvoką bei aptarinėjo, kaip kiekvienas turi elgtis, kad sumažintų patyčių atvejų gimnazijoje, kalbėjo apie patyčias elektroninėje erdvėje. Taip pat pradinių klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje apklausoje „Mikroklimatas nuotolinėje pamokoje“.

Buvo organizuotas integruotas nuotolinis užsiėmimas 7-8 klasių mokiniams „STOP patyčioms“, kurį vedė gimnazijos psichologė, socialinė pedagogė ir matematikos mokytoja. Mokiniai buvo suskirstyti į grupes, galėjo pasidalinti mintimis ir idėjomis kalbėdamiesi su skirtingų klasių vaikais, diskutuoti, piešti ir rašyti palinkėjimus. Dalyviai įgijo žinių, kaip išvengti pykčio konfliktinių situacijų metu, sužinojo apie saugaus bendravimo svarbą, pagalbą draugui, mokėsi, kaip formuoti neigiamas nuostatas į pyktį, konfliktines situacijas bei ugdyti bendravimo įgūdį.

Etikos ir tikybos pamokose organizuotas pamokų ciklas „Mano gėrio pasaulis“, buvo kalbama apie vidinį žmogaus pasaulį, apie gėrį ir užuojautą. Mūsų gimnazijoje visada stengiamasi pastebėti vienišą, paliktą vaiką, atkreipti suaugusiųjų dėmesį į vaiko problemas.

Muzikos mokytojai su choru ,,Šypsena“ (1-4 kl.mokiniai) bei muzikos studija „Jaunieji talentai“ ( 5-6 kl. mokiniai) pamokų metu daug diskutavo apie tai, ką reiškia būti draugu, kas yra draugystė, taip pat išmoko keletą dainų apie draugystę. Vaikai mokėsi ne tik emocijų pažinimo, bet ir empatijos.

Pamokų ciklą „Nesityčiok, bet sportuok“ pravedė fizinio lavinimo mokytojai. Užsiėmimuose ugdytiniai supažindinami ne tik su galimybe aktyviai gyventi net ir nuotolinio mokymosi metu, bet ir gebėjimu dovanoti kitiems džiugią nuotaiką ir draugystę.

Gimnazijoje tęsiamas Lions Quest prevencinės programos vykdymas 5-10 klasių mokiniams. Klasių vadovai, etikos, tikybos mokytojai, psichologė, socialinė pedagogė užsiėmimų metų stiprina vaikų pasišventimą ir pastangas kurti geresnį pasaulį, kur nėra vietos pykčiui, kur pilna šypsenų, meilės, užuojautos, supratimo, kur visi supranta vienas kitą, bendrauja, padeda spręsti problemas.

Dėkojame visiems mokiniams ir mokytojams už dalyvavimą sąmoningumo didinimo mėnesio renginiuose bei pamokose „BE PATYČIŲ 2021“. Gera būti kartu ir dalintis net mažiausiu gėriu! Kuo geresni ir nuoširdesni būsime, tuo mažiau bus patyčių tarp mūsų. Gerumu ir nuoširdumu užkirskime kelią patyčioms!

Gimnazijos socialinė pedagogė S. Juodelienė