Nuo 2020 m. rugsėjo iki 2022 m. rugsėjo mėn. mūsų gimnazija kartu su Rokiškio Senamiesčio progimnazija, Garliavos A. Mitkaus pagrindine mokykla bei VšĮ „Vaikų ugdymas“ direktore ir VDU ŠA doc. dr. Sigita Burvyte dalyvauja projekte „Mokyklos bendruomenės telkimas mokinių rašymo įgūdžių gerinimui“. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.

Šio projekto tikslas – lavinti mokinių rašymo gebėjimus, stiprinti tėvų ir pedagogų ryšį su vaikais. Dalyviai – mūsų gimnazijos 3b ir 3c klasių mokiniai, jų tėveliai ir mokytojos Lucija Tareilis, Maria Ostik, Ana Atkinskaja, Jolanta Choruža, Barbara Buinovska, Violeta Radevič. Projektą gimnazijoje koordinuoja direktoriaus pavaduotoja ugdymui Miroslava Klim. Per dvejus metus bus organizuotos 8 kūrybinės dirbtuvės mokytojams, 12 kūrybinių dirbtuvių „Linksmai rašau – lietuvių kalbą žinau“ gimnazijos bendruomenei ir 2 stovyklos visoms projekte dalyvaujančioms mokykloms.

2020 m. spalį mokytojos dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kūrė užduotis mokiniams. Nuo gruodžio į projekto darbą įsitraukė trečiokai, kurie jau atliko daug darbelių: sukūrė žodžių korteles, parašė sveikinimus Kalėdų proga, skaitė knygas, paruošė knygų pristatymus, sukūrė savo pasakų, pagamino „Kūrinių dėžutes“.

2021 m. vasario 9 d. įvyko pirmosios virtualios kūrybinės dirbtuvės „Pašėlusios išdaigos“, kurių metu vaikai susipažino su Pepe Ilgakojine ir turėjo galimybę sužinoti daugiau apie savo tėvus, o tėvai – apie savo atžalas. Pepė papasakojo apie tai, kaip vyksta projektas ir skyrė pirmąjį namų darbą mokiniams – parašyti laišką savo šeimai.

Dėkojame trečiokams, jų tėveliams ir mokytojoms už bendradarbiavimą, linkime sėkmės ir kitose projektinėse veiklose.

Lietuvių kalbos mokytoja

Ana Atkinskaja