Prasidėjo Kūrybinių jungčių ir British Council finansuojamo tarptautinio projekto „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms 2020–2021 m. m.“ įgyvendinimo darbai. 2021-01-20 7b klasei vyko netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka. Kartu su ,,Mokinių klubą“ kuruojančia praktike, aktore Giedre Giedraityte pamokoje dalyvavo ,,Misija Sibiras 2018“ dalyvis, aktorius Simonas Storpirštis.

Svečias trumpai priminė skaudžią Lietuvos istoriją, pristatė šio projekto tikslą, supažindino su galimybėmis tapti ekspedicijos nariais, parodė nuotraukas, kuriose įamžintos įsimintiniausios ir prasmingiausios ekspedicijos akimirkos. Paaiškino, kad prieš išvykstant visi dalyviai savo jėgas išbandė bandomajame žygyje Lietuvoje, turėjo mokytis kryždirbystės meno, kuris buvo reikalingas misijoje. Per 11 ekspedicijos dienų komandai pavyko surasti ir sutvarkyti beveik 200 kapaviečių, buvo pastatyti ir sutvarkyti 4 memorialai. Ekspedicijos metu komandai pavyko sutikti politinių kalinių vaikų, anūkų ir proanūkių.

Džiugu, kad Simonas Storpirštis pasidalino su mumis savo patirtimi, nuveiktais darbais bei įspūdžiais iš ekspedicijos Kazachstane.

Pamokos pabaigoje svečias atsakė į mokinių pateiktus klausimus. Tapo aišku, kad dalyvauti tokioje ekspedicijoje nėra lengva, bet labai kilnu.

Lietuvių kalbos mokytoja Violeta Radevič