Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijoje jau tapo tradicija mokslo metų pabaigoje apdovanoti pažangiausius bei aktyviausius mokinius. Šiais mokslo metais gimnazijos 5–IVG klasių geriausieji birželio 5 d. lankėsi VU Botanikos sode Kairėnuose bei keliavo Pučkorių pažintiniu taku. Išvyką organizavo gimnazijos socialinė pedagogė Svetlana Juodelienė. Kartu vyko visus metus gimnazijoje vykusio konkurso “Geriausia klasė” nugalėtoja 5-8 klasių grupėje 6 b klasė su auklėtoja Danute Mikalauskiene ir gimnazijos psichologė Evelina Vaitkevičienė.

Pirmiausia mokiniai lankėsi VU Botanikos sode Kairėnuose. Vedžiojami Botanikos sodo darbuotojo mokiniai susipažino su didžiausiu Lietuvoje sodu, kuriame auginama daugiau nei 10600 pavadinimų augalų, sužinojo apie jo atsiradimo istoriją. Išvykos dalyviai grožėjosi gėlių, krūmų ir medžių įvairove, žavėjosi įrengtu japoniško stiliaus sodu, rododendrynu, XX a. pradžią menančiais medžiais. Norėjosi įamžinti nuotraukose kiekvieną augalą, nes dabar - pats jų žydėjimo ir vešėjimo metas. Pailsėję nuostabioje Botanikos sodo aplinkoje, mokiniai su išvykos vadovėmis vyko prie unikalios Pavilnio vietos – Pučkorių atodangos, nuo kurios atsiveria nepaprasto grožio apylinkių panorama. Keliavome ir Pučkorių pažintiniu taku.

Ekskursijos organizatorės tikisi, kad ši išvyka įkvėps gimnazijos mokinius darbui ir kitais mokslo metais panašia išvyka bus apdovanotas dar didesnis būrys geriausiųjų.

Socialinė pedagogė S. Juodelienė