Vasario 16–oji tai laikas, kai vieni kitiems primename, kad pačios svarbiausios istorinės vertybės – tautos laisvė ir nepriklausomybė, kurias reikia saugoti ir branginti.

2020 m. vasario 13 dieną šeštos pamokos metu mūsų gimnazijos aktų salėje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas. Renginį organizavo istorijos mokytojas metodininkas Robert Poliakovskis, istorijos vyresnysis mokytojas Miroslav Matulianec, lietuvių kalbos mokytoja Barbara Buinovska, muzikos mokytoja metodininkė Alina Balkuvienė.

Gimnazijos jaunimo choras „Jaskółeczka“ pradėjo renginį Lietuvos himnu, kurį giedojo visa gimnazijos bendruomenė. Po himno skambėjo lietuvių liaudies dainos, o mokiniams buvo rodomos skaidrės su svarbiais istorinias faktais. Visi buvę aktų salėje pajuto mūsų kalbos, tautos savitumą ir svarbą.

Renginio metu taip pat vyko integruotas istorijos ir lietuvių kalbos dešimtokų protmūšis „Lietuva tarpukaryje“, kurį vedė lietuvių kalbos mokytoja B. Buinovska. Protmūšyje dalyvavo keturios dešimtokų komandos. Komandų žinias vertino ir sukauptus taškus skaičiavo mokytojų komisija, kuriai vadovavo Rudaminos F. Ruščico gimnazijos direktorės pavaduotojas ugdymui Robert Poliakovskis.

Mokiniai pasitikrino savo žinias ir bandė įveikti nelengvas užduotis. Protmūšis vyko trimis etapais: I etapas – „Lietuvos tarpukario prezidentai“, II etapas – „Lietuvos tarpukario kultūra, ekonomika ir visuomenė“, III etapas – „Lietuvos tarpukario sporto laimėjimai“. Kiekvieną etapą sudarė 6 klausimai. Visos komandos pasirodė puikiai. Mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais, knygomis ir kompaktiniais diskais su istoriniais filmais.

Lietuvių kalbos mokytoja

Barbara Buinovska