Taisyklingos laikysenos formavimo problemos yra labai svarbios, ypač mokiniams, kurie praleidžia daug laiko sėdint pamokose ar prie kompiuterių.

Gruodžio 16-20 d. mūsų gimnazijoje vyko kūno rengybos ( kineziterapeuto mankštos, sveikas judesys, taisyklinga laikysena) užsiėmimai pagal ES lėšų finansuojamą projektą „ Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“. Užsiėmimai, kuriuos vedė profesionalus asmeninis treneris Vidmantas Čiūta, buvo skirti 5-II g klasių mokiniams. Treneris pateikė įvairių pratimų, kurie leidžia taisyti ir koreguoti laikyseną, stiprinti kūno raumenis. Mokiniai atliko daug pratimų, skirtų lavinti pilvo, nugaros, klubų ir juosmens raumenis, nes nuo jų stiprumo labai priklauso laikysenos formavimasis..

Pratimai buvo pateikiami, atsižvelgiant į mokinių amžiaus ypatumus, fizines galimybes, buvo patrauklūs ir emocingi. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys, kad aktyvi fizinė veikla, fiziniai pratimai, judrūs žaidimai stiprina mokinių organizmą ir sveikatą, lavina raumenų sistemą.
Užbaigiant užsiėmimus Vidmantas Čiūta ragino visus mokinius aktyviai mankštintis, dalyvauti sporto būreliuose, nes tik aktyvi fizinė veikla padėda ugdyti taisyklingą laikyseną, stiprina sveikatą.

kūno kultūros mokytoja metodininkė

Jelena Kazanskaja