2019-04-19, penktadienį, 12 val. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos moksleiviai dalyvavo teritorijos tvarkymo akcijoje “Švari šalis – sveiki piliečiai”. Visada yra malonu prisidėti, jog aplinka, esanti šalia mūsų mokymosi šventovės, būtų jaukesnė ir tvarkingesnė. Visuomet gera dirbti draugiškame kolektyve, kai kiekvienas stengiasi būti naudingu gimnazijos bendruomenės nariu.

5a klasės mokiniai ir mokytojos I. Lesnevska ir I. Gavlas švarino aplinką šalia mokytojų namo. Šie moksleiviai pirmą kartą dalyvavo tokioje talkoje, kur galėjo įrodyti, kaip svarbu dirbti gimnazijos labui. 5b klasės mokiniai ir mokytoja J. Choruža gavo nedidelę teritoriją šalia gimnazijos. Šiems mokiniams - tai buvo pirmasis išbandymas - prisidėti prie gimnazijos aplinkos puoselėjimo. 5 c klasei ir mokytojai K.Voitechovič atiteko teritorija šalia gimnazijos stadiono. Labai dažnai, sušilus orams, tenka bėgioti stadione. Kaip yra malonu, kada šalia stadiono aplinka yra tvarkinga. Mokiniai labai stengėsi, įdėjo dalelę savęs tvarkydami aplinką. Prie stadiono teko pasidarbuoti ir 6b klasei ir mokytojui J.Parvickiui ir mokytojai I. Herman. Mokiniai tiūsė kaip darbščiosios skuzdėlės rankiodami po šapelį ir dėdami į maišus. 6c klasei ir mokytojai B.Buinovskai atiteko teritorija šalia gimnazijos valgyklos. Juk valgykloje mokiniai skaniai maitinami ir ši teritorija turi būti puikiai sutvarkyta.

6a kl, 7a kl, IGA klasės ir mokytojos I. Ralovec, V.Vajdak , K. Krepštul gavo sudėtingesnę užduotį – sutvarkyti Rudaminos karių kapinaites. Čia ilsisi jaunų vyrų palaikai, kurie paaukojo savo gyvybes kovodami už laisvę. Labai svarbu pagerbti šių jaunų žmonių atminimą sutvarkant jų kapelius. Mokiniai taip atidavė pagarbą, prisidėdami savo geru ir nuoširdžiu darbu.

7b klasės mokiniai ir mokytoja R.Tauraitė plušėjo prie gimnazijos stadiono. Šalia stadiono teko padirbėti ir 7c klasei ir mokytojai Adamovič. Ši talka buvo mokiniams tikrai geras sportas, kuris padėjo gimnazijos teritorijai, darbščių mokinių dėka, tapti švaresnei. Šalia stadiono puikiai darbavosi ir IIIGB klasė ir mokytoja D.Mikalauskienė. Šie gimnazistai jau nevienerius metus dalyvauja aplinkos tvarkymo akcijose ir puikiai supranta, kad jie gali būti naudingi savo nuveiktais darbais. Šalia gimnazijos puikiai darbavosi 8a klasė: mokytojos V.Tiščenko, A.Janč, 8b klasė – mokytoja J.Malūnavičiūtė-Liachovič, 8c klasė - mokytoja A.Atkinskaja.

IIIGA,C klasės gimnazistai ir jų mokytojas A.Prelgauskas gavo labai svarbią užduotį – sutvarkyti Rudaminos kapines. Rudaminos kaipinės yra labai gražioje vietoje, šalia miškelio, nutolusias apie vieną kilometrą nuo gimnazijos. Kapinėse tikrai reikalinga gimnazistų pagalba, kur yra kapeliai tų, kurie neturi artimųjų arba artimieji gyvena labai toli ir šiuos kapelius būtina sutvarkyti. IIIGA,C klasių mokiniai puikiai supranta, kaip yra svarbu glaudžiai prisidėti prie Rudaminos bendruomenės ir padėti Rudaminos seniūnijai savo veikla. Labai svarbu jausti pagarbą čia palaidotiems žmonėms ir tai įrodyti savo puikiu darbu ir jaunatvišku entuziazmu.

„Švari šalis – sveiki piliečiai”- puiki iniciaryva,kuri jauniems žmonėms leidžia pasijusti labai svarbiais ir naudingais dideliame gimnazijos kolektyve. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijoje už šią akciją yra atsakinga pavaduotojos ugdymui H. Romanovska, kuri visuomet stengiasi, kad kolektyvas būtų didelis ir puikiai veikiantis machanizmas. Visi kartu – viena darni šeima, kurianti gimnazijos jaukesnę, švaresnę aplinką.

lietuvių kalbos mokytojas

Arnoldas Prelgauskas