Saulėtą balandžio 25 dienos rytą 5c, 6c, 6b ir 7c klasės mokiniai su mokytojomis Helena Strela, Kristina Voitechovič, Barbara Buinovska, Ilona Herman ir Helena Adamovič išvyko į edukacinę ekskursiją po Molėtų kraštą. Vaikai sužinojo daug naujo apie to krašto tradicijas ir amatus.

Mindūnų kaime įkurtame Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejuje mūsų mokiniai apžiūrėjo unikalią įvairių gyvūnų iškamšų ir kailių ekspoziciją, net penkiuose žemynuose medžiojusio verslininko ir medžiotojo Antano Truskausko trofėjų kolekciją.

Ežerų žvejybos muziejuje mokiniai susipažino su įvairiais įrankiais, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės XIX a. pabaigoje bei sužinojo, kaip šis verslas keitėsi iki mūsų dienų.
Kitas kelionės tikslas – aukščiausias Lietuvoje (36 m.) Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas, pastatytas prie Siesarties ežero Lakajų kraštovaizdžio draustinyje. Į jį lipo visi mokiniai, tačiau viršūnę pasiekė ne kiekvienas.

Vėliau mokiniai dalyvavo tradicinių amatų centre vykusioje keramikos edukacinėje programoje. Čia mokiniai įgijo žinių apie keramikos istoriją, išgirdo trumpą pasakojimą apie molio kilmę, susipažino su molio glazūravimo ir degimo būdais. Praktinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino su puodžių karaliumi tituluojamu Vytautu Valiušiu, nusilipdė dekoratyvinių indų ir pilni įspūdžių grįžo namo.

5c klasės auklėtoja

Kristina Voitechovič