„Mus supanti nuostabi gamta sugeba sukelti didingų minčių ir poelgių.“ – J. V. Gėtė

Nuo 2019 m. kovo 20 d. iki balandžio 22 d. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija dalyvauja projekte „Mūsų namai – dorybių Žemė“. Projektas vyksta trimis etapais: kūrybinės dirbtuvės (2019-03-20–2019-04-22), Žemės valanda (2019-03-30, nuo 20.30 iki 21.30 val.) ir šokis Žemei (2019-04-18, 16.00 val.).

Šia proga mūsų gimnazijoje kovo 22 ir kovo 26 d. vyko veiklos, skirtos Žemės dienai. Kovo 22 d. pamoką „Gamtos apsauga“ 1b klasės mokiniams vedė 8b klasės mokinės Agata Romanovska ir Loreta Baranovska, o kovo 26 d. IGa klasės mokinės Valentina Belousova ir Emilija Štefanec vykdė prevencinį-praktinį užsiėmimą 2a klasės mokiniams „Saugokime Žemę“. Kitų klasių mokiniai kūrė eilėraščius ir rašė rašinius.

Kovo 30 d. 20.30 val. buvo vienai valandai išjungtas apšvietimas. Taip prisidėta prie kasmetinės geranoriškos akcijos „Žemės valanda“ ir kviečiama atkreipti dėmesį į mūsų planetos patiriamas ekologines problemas, skatinti žmonių socialinį atsakingumą.

Balandžio 2 d. organizuota tarpmokyklinė mokslinė-praktinė konferencija „Žemės ateitį kuriame visi“. Vyko gamtos ir socialinių mokslų, užsienio kalbų ir menų integracija. Renginyje dalyvavo Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija, Rudaminos „Ryto“ gimnazija, Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija, Valčiūnų gimnazija ir Vilniaus Simono Konarskio vidurinė mokykla. Šiais metais skaityta net 16 pranešimų įvairiausiomis temomis. Pristatyta Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos ir Vilniaus Simono Konarskio vidurinės mokyklos bendra paroda „Žemė – ne tik mano planeta“. Susitikimas buvo jaukus ir šiltas, įgyta naujų įgūdžių, kurie labai reikalingi šiuolaikinėje visuomenėje. Dalyviai vieni kitiems dėkojo už įdėtas pastangas ir linkėjo vieni kitiems nesustoti tobulėti.

Su nekantrumu laukiame balandžio 18 d. Vilniuje, prie Baltojo tilto, kad šokdami padėkotume ŽEMEI. Bendra veikla, tikslas ir širdies šiluma suartina žmones.

lietuvių kalbos mokytoja

Raminta Tauraitė