Projektas „Pažink valstybę“ 2018

2018 m. rugsėjo–gruodžio mėnesiais mūsų gimnazija dalyvauja projekte „Pažink valstybę“. Ugdymo plėtotės centras drauge su Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru ir kitais partneriais įgyvendina projektą „Pažink valstybę“. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus.

Projekte dalyvaujančių mokyklų klasės turės galimybę atvykti į Vilnių ir susipažinti su pasirinktomis viešojo sektoriaus institucijomis, drauge apsvarstyti jų kompetencijai priskiriamų klausimų sprendimo galimybes.

Spalio 12 dieną vyko susitikimas su mūsų gimnazijos direktore Žaneta Jankovska. Mūsų mokyklos tema – kultūra. Problema, kurią iškėlėme – jaunimo užimtumo trūkumas. Ketiname prisidėti prie Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos parko steigimo, kultūrinės ir edukacinės erdvės įrengimo. Vyko įnirtinga diskusija dėl požiūrio į pasirinktą problemą ir jos sprendimo būdus bei pasidalinta pasiūlymais, kaip mokiniai galėtų prisidėti prie problemos sprendimo ir kaip būtų galima pagelbėti mokiniams įgyvendinant idėją. Mokiniai kartu su direktore ir mokytojais aptarė iškeltą problemą, jos sprendimo ir projekto įgyvendinimo galimybes.

Lapkričio 5 dieną susitikome su Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Rudaminos seniūno pavaduotoju, l. e. seniūno pareigas, Juzefu Šatkevič. Jis sutiko padėti įrengti Vilniaus r. Rudaminos F. Ruščico gimnazijos parką, kultūrinę ir edukacinę erdvę (pavyzdžiui, įvesti elektrą, parke įrengti poilsio („Relax“) zoną, pateikė 2 siūlymus dėl elektros įvedimo), patarė kreiptis į Vilniaus rajono savivaldybę dėl tolimesnių veiksmų, pasiūlė bendradarbiauti.

Siūlymas įrengti parką buvo pateiktas ir Vilniaus rajono savivaldybės Tarybos narei Miroslavai Klim. Idėjai pritarta, pasiūlyta ateityje kreiptis ne tik į Vilniaus rajono savivaldybę, bet ir į Lenkijos Respublikos ambasadą.

Šiuo metu sklypas jau aptvertas tvora, beveik išlyginta žemė, atvežti įrenginiai vaikų aikštelei, suoliukai. Seniūnas ruošiasi įrengti lauko treniruoklius. Gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams išsiuntė prašymą/pasiūlymą dėl scenos pirkimo, galbūt, būsimam rangovui.

Perspektyvoje planuojamas susitikimas su Vilniaus rajono savivaldybės mere Marija Rekst dėl tolimesnių darbų realizuojant mūsų gimnazijos mokinių projektą. Tikimės prasmingo bendradarbiavimo ugdant mokinių supratimą, kas yra valstybė, ir stiprinant jų pilietiškumą. Dabar svarbiausia veikti kartu bendradarbiaujant, kad būtų pasiektas galutinis tikslas – įkurtas Vilniaus r. Rudaminos F. Ruščico gimnazijos parkas, kultūrinė ir edukacinė erdvė. Šioje erdvėje bus galima vesti netradicines pamokas, užsiimti popamokine veika, dalyvauti organizuojamuose renginiuose. Parkas bus kaip bendradarbiavimo tarp mokyklų, mūsų gimnazijos globėjo vaikaičiais erdvė, atviras visai Rudaminos bendruomenei.

Lietuvių kalbos mokytoja

Raminta Tauraitė