Š. m. birželio 5 dieną mūsų gimnazijoje viešėjo prozininkė, eseistė, Nacionalinės premijos laureatė Danutė Kalinauskaitė ir prozininkas, poetas, vertėjas Vidas Morkūnas (pagal Lietuvos rašytojų sąjungos projektą „Skaitymo valandos tautinių mažumų mokyklose“). Jie bendravo su 8-IIIG klasių mokiniais ir mokytojomis.

Pokalbis prasidėjo susipažinimu. Kalbėjomės apie tai, iš kurios kalbos versti knygas yra maloniausia, apie vaikystę, įsimintiniausias vaikystės ir ankstyvosios paauglystės knygas, skaitymo svarbą. Taip pat apie tai, nuo ko prasideda rašytojo diena, kaip Danutė ir Vidas tapo tuo, kuo yra šiandien.

Mokinius labai sudomino mintys apie telefonus, „Facebook“, feisbuko įtaką rašytojams ir socialinių tinklų panaudojimo galimybes knygų reklamai. Visi vieningai nutarėme, kad skaityti popierines knygas maloniau negu elektronines. Gaila, kad tarp kasdienio skubėjimo laiko knygai lieka vis mažiau. Po 30-ies metų viskas pasikeis negrįžtamai.

Taip pat diskutavome, kokias knygas reikėtų įtraukti į lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo bendrąją programą, jeigu Švietimo ir mokslo ministerija šiandien leistų mokiniams patiems sudaryti privalomosios literatūros sąrašą. Visgi mokiniai išvardijo daug jau programoje esančių knygų. Mokytojos nuoširdžiai šypsojosi.

Džiaugiamės, kad ir tarp mūsų yra kuriančiųjų. Galėjome išgirsti kūrybinių paslapčių bei skaitomų ištraukų iš rašytojų kūrybos. Dėkojame Lietuvos rašytojų sąjungai už unikalią patirtį, Danutei ir Vidui už šiltą, jaukų pokalbį. Tikimės susitikti ir ateityje. Pokalbis – geriausia bet kokios draugystės pradžia.

Lietuvių kalbos mokytoja

Raminta Tauraitė