Birželio 12 dieną Rudaminos F. Ruščico gimnazijos 8c klasės mokiniai dalyvavo pažintinėje išvykoje po Rudaminos apylinkes, kurioje ne tik mokėsi atpažinti fizikos reiškinius gamtoje, bet ir ugdėsi bendrąsias mokinio kompetencijas.

Mokiniai buvo skatinami domėtis gamtine aplinka, ją pažinti. Su aštuntokais buvo daug kalbama apie elgesio padarinių numatymą bei saugaus elgesio gamtoje svarbą. Išvykos pradžioje mokiniai mokytojos prižiūrimi savarankiškai apsipirko parduotuvėje. Buvo matyti, kaip atsakingai vaikai rinkosi produktus, kaip bandė apskaičiuoti išlaidas.

Keliaujant pėsčiomis iki numatytos iškylai vietos buvo nagrinėjami fizikos reiškiniai gamtoje. Mokiniai tyrinėjo garso bangų sklidimą vėjo kryptimi ir prieš vėjo kryptį, nagrinėjo šešėlių ilgio ir saulės padėties priklausomybę. Kuriant laužavietę buvo kalbama apie šilumos kiekį, išskiriamą malkų ir medžio anglies degimo metu.

Iškylos metu mokiniai įgijo ne tik dalykinių žinių, bet ir mokėsi kurti draugiškus santykius, vengti konfliktų. Buvo kalbama apie gyvo bendravimo svarbą informacinių technologijų visuomenėje. Su aštuntokais aptarti įvairūs konfliktų sprendimo būdai. Mokiniai buvo skatinami suvokti save kaip bendruomenės narį ir atsakingai atlikti savo vaidmenį.
Keliaudami atgal į mokyklą mokiniai džiaugėsi, kad prasmingai praleido laiką ir geriau pažino savo bendraklasius.

Fizikos mokytoja

Agneška Bogumilo