overlogoGamyklos 22b, Vilniaus r, Rudamina, 13249 

El. Paštas: rastine@frgimnazija.com

Telefonas: +370 5 2320114 

Dviejų metų Erasmus + projektas “Next step to social life learning through English " baigėsi. Projektas, į kurį buvo pakviesta dalyvauti Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija pateikus paraišką apie norą dalyvauti tarptautiniame projekte. Koordinatoriumi iš Lietuvos buvo anglų kalbos mokytoja Joana Liachovič. Projekte dalyvavo anglų kalbos mokytojai, kiti mokytojai ir mokiniai. Projekto tikslas - ugdyti mokytojų kalbos ir metodikos įgūdžius, pagerinti mokyklos darbo kokybę, atverti naujoviškus mokymo metodus, įveikti skirtumus ir kultūrines kliūtis, ugdyti teigiamą mokyklos įvaizdį ir prestižą.

Tokie projektai - tai tiltai, kurie mus jungia, žmones su panašiais interesais, profesijas. Nors mes skiriamės kaip tautos, nes turime atskiras tradicijas, kultūrą, mentalitetą, kalbą, temperamentą, tačiau jungia mus tai - mes esame europiečiai. Mes taip pat turime bendrą anglų kalbą, antrąją kalbą po gimtosios kalbos. Tokie projektai artina, praturtina patirtimi, susipažina su kitų tautų kultūra tradicijomis.

Projekte dalyvavo 5 šalys - Turkija, Ispanija, Čekija, Bulgarija ir Lietuva. Projektas buvo įgyvendintas (realizuotas ) per 2 metus. Projektas prasidėjo 2016 m. rugsėjo 1 d.ir baigėsi 2018 m. balandžio 30 d. Dalyviai aplankė 5 šalis. Kiekviena šių šalių grupė turėjo savo programą ir temą. Turkija - sportas, Ispanija - dramos, Čekija - liaudies menas, Lietuva - Lenkijos ir Lietuvos tradicijos ir kultūra, Bulgarija - sveikas gyvenimo būdas.

Ferdinando Ruščico gimnazija projekte atstovavo 10 mokytojų ir du mokiniai. Mokiniams buvo naudinga susipažinti su naujais draugais, bendrauti su savo bendraamžiais anglų kalba. Tai gera patirtis visiems projekto dalyviams - tiek mokytojams, tiek mokiniams. Projektai daro įtaką didesniam jautrumui, socialinei, kalbinei ir kultūrinei įvairovei, bendradarbiavimui ir asmeniniam tobulėjimui, didina mokymosi visą gyvenimą motyvaciją.

Projektas buvo sudarytas iš 5 etapų ir vyko kiekvienoje iš išvardytų šalių. Paskutinis šio projekto etapas buvo Bulgarija - pagrindinė projekto koordinatorė. Galutinio projekto etapo tema - "Mityba - sveikas gyvenimo būdas".Projekte iš Bulgarijos dalyvavo Šv. Kirilo ir Metodijų pradinė mokykla Gotse Delchev mieste. Mokykla turi 600 mokinių ir 50 mokytojų. Tai yra pagrindinė mokykla.Programa buvo turininga ir įdomi. Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su mokykla, stebėjo anglų kalbos, kūno kultūros pamokas, diskutavo su mokiniais, dalyvavo mokyklos renginiuose. Mokiniai pristatė savo veiklą susijusią su liaudies menu, etnografija, pristatė spektaklį anglų ir rusų kalbomis. Dalyvavimas anglų ir kūno kultūros pamokose leido susipažinti su mokytojų ir mokinių darbo metodika.

Pabaigoje buvo trumpai pristatyta Bulgarijos švietimo sistema. Buvo pastebėta, kad Bulgarijoje arteterapija yra labai paplitusi (muzika, tapyba, teatras). Tai yra tam tikra terapija per meną. Projekto dalyviai apsilankė neįgalių vaikų mokyklą ir vaikams, kuriems reikia ypatingos priežiūros dėl įvairių psichinių ir fizinių sutrikimų, kurie nėra pritaikyti socialiniam gyvenimui. Direktorius supažindino su šių vaikų mokymo būdais. Šioje mokykloje yra 40 vaikų. Jie skatina sveiką gyvenseną, daug sporto ir kt.

Dalyviai buvo pakviesti į koncertą. Liaudies šokių grupės "Bulgare" koncertas, kurio žavingi ir energingi šokiai nuostabiu būdu pristatė Bulgarija, jos kultūros ir tradicijų įvaizdį. Bulgarijos miestas Gotse Delchev įsikūręs ant Graikijos sienos, todėl buvo organizuota kelionė į kaimyninę Kavalos salą. Kavala yra miestas, esantis šiaurinėje žemyninės Graikijos dalies Kavala įlankoje. Skirtingos kultūros - Graikijos, Bizantijos ir Romos - susikerta Kavala regione. Tai sukūrė visą prefektūros specialųjį pobūdį ir įvairovę. Tai buvo rytinės Makedonijos ir Trakijos centras daugelį šimtmečių. Pasivaikščiojimas senamiesčiu, lankantis senosios pilies sienomis, leido mums pajusti šios vietos atmosferą.

Galiausiai atsisveikinimo vakarienė ir projekto apibendrinimas. Visi dalyviai gavo sertifikatus ir tikisi ateityje pratęsti šį projektą, nes žino, kad jis yra naudingas tolesniam vystymuisi.



Bibliotekos vedėja

Irena Fedorovič Vasilevska


  • VRSA
  • ŠMM
  • NSA
  • manodienynas
  • SRP
  • pomoc polakom
  • Lions_Quest
  • emokykla
  • tu_ne_vienas
  • manovita
  • erasmus+
  • olweus
  • TM4
  • Lochowo
  • PPT
  • robotikavaikams
  • robotikavaikams
Top