Balandis – švaros ir aplinkos tvarkymo mėnuo. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniai ir mokytojai balandžio 20 dieną dalyvavo akcijoje „Balandis – švaros mėnuo“. Šios akcijos tikslas – tvarkyti ir gražinti aplinką ir taip prisidėti prie gamtos švarinimo ir puoselėjimo.
Šioje akcijoje entuziastingai pirmą kartą dalyvavo 0 grupių vaikai, tvarkė savo žaidimo aikštelę.

Mokiniai ir jų auklėtojai tvarkė teritorija šalia gimnazijos. Visos klasės ir jų auklėtojos entuziastingai kibo prie darbo. Mokiniams norėjosi įrodyti, juk ir jie gali būti naudingi ir svarbūs. Puikiausiai pavyko šauniai padirbėti ir taip paskirta teritorija buvo sutvarkyta.

Kiekvienas mokinys labai stengėsi, norėjo įrodyti, kaip jis yra reikalingas ir svarbus tvarkydamas šią teritoriją. Mokiniai puikiai padirbėjo, ir ši teritorija tapo švaria. Taip pat tvarkė teritoriją, esančią prie stadiono. Mokiniai plušėjo netausodami jėgų. Jie norėjo, kad aplinka, esanti šalia Ferdinando Ruščico gimnazijos, taptų daug švaresnė, tvarkingesnė, gražesnė. Sutvarkytoje teritorijoje juk daug maloniau praleisti laiką. Ir jiems tai puikiai pavyko. Mokiniai stengėsi, kad teritorija būtų švari, dirbo puikiai, vienas kitam padėdavo, jeigu tik prireikdavo pagalbos. Taip išmoko dirbti komandoje, bendradarbiavo. Ši patirtis padėjo greičiau sutvarkyti paskirtą teritoriją.

Šia gražia akcija „Balandis – švaros mėnuo“ Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniai bei klasių vadovai prisidėjo prie mūsų aplinkos gražinimo, įgijo patirties ir tapo pilietinės visuomenės nariais bei išsiugdė atsakingą požiūrį į aplinką.

Socialinė pedagogė S. Juodelienė