Lietuva vasario mėnesį šventė šimtmečio jubiliejų, bet ši diena vis dar minima, kadangi pilietiškumo idėjos yra svarbios kasdien. Kovo 22 d. Rudaminos F. Ruščico gimnazijoje vyko protmūšis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Į renginį atvyko Rudaminos lietuvių kalbos mokytojų metodinio centro mokytojai ir 8-9 klasių mokinių komandos. Parodyti savo žinias, išmonę, aštrų protą panoro keturios kaimyninių gimnazijų komandos: po vieną Rudaminos F. Ruščico ir „Ryto“ bei dvi Nemėžio šv. R. Kalinausko.

Protmūšis vyko trimis etapais. Pirmajame jaunieji eruditai pademonstravo istorijos, geografijos, kultūros, kalbos ir literatūros žinias, vėliau sprendė kryžiažodį, o trečiajame etape komandų atstovai turėjo greitai pasirinkti pateiktus variantus temomis „Aukštaitija - Žemaitija“, „Vilnius - kiti miestai“, „Lietuviška - svetima“, „Proza - poezija“. 8-9 klasių mokiniai ne tik varžėsi, bet ir šiltai bendravo tarpusavyje.

Mokytojų komisija, kuriai vadovavo F. Ruščico gimnazijos direktorės pavaduotojas ugdymui R. Poliakovskis, tikrino mokinių žinias bei skaičiavo taškus. Mokiniams atlikus užduotis, paaiškėjo, kad geriausiai pasirodė Rudaminos „Ryto“ gimnazijos komanda „Rytas“. Pralaimėjusių protmūšyje nebuvo – visi mokiniai pasitikrino žinias, buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiais prizais.

Džiugina, kad Rudaminos lietuvių kalbos mokytojų metodinio centro renginiai dažnai organizuojami mokiniams. Įvairiuose konkursuose, turnyruose bei žaidimuose jie gali parodyti savo žinias, erudiciją, norą tobulėti bei aptarti bendraamžiams aktualius klausimus. Lietuvių kalbos mokytojai susitinka pabendrauti bei pasidalyti patirtimi.

Lietuvių k. mokytoja metodininkė

Danutė Mikalauskienė