Gimtoji kalba yra pagrindinis mokomasis dalykas. Mokėdamas gimtąją kalbą žmogus gali semtis mokslo žinių ir kitose srityse. Tam, kad galėtume patikrinti savo gimtosios kalbos žinias, yra organizuojami įvairūs konkursai, olimpiados. Vienas tokių renginių yra ortografijos konkursas, kurio tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi ortografija bei patikrinti turimas rašybos žinias.

Šį kartą rašybos konkursas buvo skirtas ketvirtokams. Renginį organizavo Rudaminos F. Ruščico gimnazija. Rajoniniame konkurso etape dalyvavo 16 mokinių, kurie turėjo parašyti diktantą bei atlikti kalbos vartojimo užduočių testą.

Nugalėtoju tapo Maksymilian Bastin – Rudaminos F. Ruščico gimnazijos mokinys (mokytoja ekspertė M. Simanovič), antroji vieta atiteko Kyviškių pagrindinės mokyklos ketvirtokei – Justinai Adaškevič (mokytoja J. Stankevič), o trečiąją vietą užėmė Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos moksleivė Izabela Byček (mokytoja K. Lachovič).

Nuoširdžiai dėkojame visiems ketvirtokams už dalyvavimą konkurse. Linkime jiems, kad ir ateityje vartotų savo gimtosios kalbos žodžius taisyklingai.

Lietuvių kalbos mokytoja

Ana Atkinskaja