Balandis – švaros ir aplinkos tvarkymo mėnuo. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniai ir mokytojai balandžio 28 dieną dalyvavo akcijoje „Balandis – švaros mėnuo“. Šios akcijos tikslas – tvarkyti ir gražinti aplinką ir taip prisidėti prie gamtos švarinimo ir puoselėjimo.
Šioje akcijoje entuziastingai pirmą kartą dalyvavo 5a klasė ir jos auklėtoja I. Ralovec, 5b klasė ir jos auklėtoja V. Liuolienė, 5c klasė ir jos auklėtoja J. Adamovič., 6b klasė ir jos auklėtoja J.Malūnavičiūtė-Liachovič, 6c klasė ir jos auklėtoja A. Atkinskaja, 7b klasė ir jos auklėtoja A. Miloš, 7a/8a klasė bei jų auklėtoja K.Krepštul, 7c klasė bei jos auklėtoja H.Romanovska, 8b klasė ir jos auklėtoja L. Palkovska-Trumpokais, 8c klasė ir jos auklėtoja I. Pročuchanova, IGc klasė ir jos auklėtojas A. Prelgauskas, teritorijas aprodė direktoriaus pavaduotojas ugdymui T. Daraškevič. Šio projekto koordinatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Honorata Romanovska.

5a klasei ir jos auklėtojai I. Ralovec, 5b klasei ir jos auklėtojai V. Liuolienei bei 5c ir jos auklėtojai J. Adamovič atiteko teritorija šalia gimnazijos. Visos penktokų klasės ir jų auklėtojos entuziastingai kibo prie darbo. Mokiniams norėjosi įrodyti, juk ir jie gali būti naudingi ir svarbūs. Puikiausiai pavyko šauniai padirbėti ir taip paskirta teritorija buvo sutvarkyta.
6b, 6c klasei bei jų auklėtojoms J.Malūnavičiūtei-Liachovič ir 7b klasei bei jos auklėtojai A.Miloš atiteko plotas prie Ferdinando Ruščico gimnazijos. Kiekvienas mokinys labai stengėsi, norėjo įrodyti, kaip jis yra reikalingas ir svarbus tvarkydamas šią teritoriją. Mokiniai puikiai padirbėjo, ir ši teritorija tapo švaria.
7a/8a klasė bei jų auklėtoja K. Krepštul ir IGa klasė bei jų auklėtoja A. Balkuvienė keliavo tvarkyti Rudaminoje esančių karių kapinaičių. Juk čia palaidoti jauni žmonės, kurie gynė mūsų kraštą nuo priešų. Mes privalome pagerbti jų atminimą, atlikti pareigą – sutvarkyti jų kapus. Čia juk yra amžinoji jų poilsio vieta. Mūsų pareiga – prisiminti, dėl ko jie žuvo, savo pilietine iniciatyva prisidėti prie šių kapų sutvarkymo.
7c klasė bei jų auklėtoja H. Romanovska tvarkė teritoriją, esančią prie stadiono. Mokiniai plušėjo netausodami jėgų. Jie norėjo, kad aplinka, esanti šalia Ferdinando Ruščico gimnazijos, taptų daug švaresnė, tvarkingesnė, gražesnė. Sutvarkytoje teritorijoje juk daug maloniau praleisti laiką. Ir jiems tai puikiai pavyko.
8b klasė ir jos auklėtoja L. Palkovska-Trumpokais bei 8c klasė ir jos auklėtoja I. Pročuchanova gražino aplinką šalia Ferdinando Ruščico gimnazijos. Mokiniai stengėsi, kad teritorija būtų švari, dirbo puikiai, vienas kitam padėdavo, jeigu tik prireikdavo pagalbos. Taip išmoko dirbti komandoje, bendradarbiavo. Ši patirtis padėjo greičiau sutvarkyti paskirtą teritoriją. IGc klasė ir jos auklėtojas A. Prelgauskas bei pavaduotoja M. Klim keliavo tvarkyti Rudaminos katalikų kapinių. Mokiniai turėjo sutvarkyti susmulkintas nupjautų pušų šakas. Jas reikėjo sukrauti į maišus ir išnešti už kapinių tvoros į tam skirtą vietą. Mokiniai kartu su auklėtoju ir pavaduotoja plušėjo negailėdami jėgų, nes norėjo, kad Rudamina būtų graži ir tvarkinga. Šis triūsas nenuėjo veltui – teritorija buvo greitai sutvarkyta.

Šia gražia akcija „Balandis – švaros mėnuo“ Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniai bei klasių vadovai prisidėjo prie mūsų aplinkos gražinimo, įgijo patirties ir tapo pilietinės visuomenės nariais bei išsiugdė atsakingą požiūrį į aplinką.

lietuvių kalbos vyresnysis mokytojas

Arnoldas Prelgauskas