60plus

Pasaulinę iniciatyvą „Žemės valanda“ vykdo WWF („World Wide Fund of Nature“) – viena didžiausių gamtosaugos organizacijų pasaulyje. Žemės valanda pirmą kartą pradėta organizuoti viename mieste – Sidnėjuje. Dabar ši akcija vadinama didžiausiu savanorišku žmonijos geros valios aktu.

2017 m. kovo 23 d. Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijoje vyko pasaulinės akcijos „Žemės valanda“ mokslinė-praktinė konferencija „Saugokime mūsų Žemę“. Renginio koordinatorė-organizatorė – Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir chemijos mokytoja Honorata Homanovska. Konferencijos tikslas – atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename, į šią veiklą įtraukti kuo daugiau mokinių. Taip pat skatinti gamtos, socialinių mokslų ir užsienio kalbų integraciją. Organizuojant šį renginį buvo siekiama, kad mokiniai galėtų sužinoti, patirti, atrasti, suprasti, analizuoti ir kurti. Renginys kūrybiškai įsipina į vaikų ekologinės sampratos ugdymą.

Konferencijos atidarymas prasidėjo menine introdukcija, kurią buvo paruošę Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniai. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija ir Vilniaus Simono Konarskio mokykla aktyviai bendradarbiavo ir dalinosi gerąja patirtimi. Buvo pristatytos 13 įdomių pranešimų temos. Klausytojų dėmesio daugiausiai sulaukė pranešimai „Ekologiška kosmetika“, „Povandeniniai miestai“, „Elektros ir saulės energija“, „Oro taršos tyrimas projekto dalyvių gyvenamojoje vietoje, prie mokyklos ir Vingio parke“, „Happiest countries in the world“ ir „Ateities miestai“. Taip pat buvo vykdomas žinių konkursas-viktorina, o mokinių tarybos nariai įamžino nuostabias akimirkas. Visi mokytojai, mokiniai, prisidėję prie konferencijos rengimo, buvo apdovanoti padėkos raštais ir prizais. Po renginio buvo lankoma paroda „Žemė – mūsų namai“.

2017 m. kovo 25 d., nuo 20.30 iki 21.30 val., Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijoje buvo išjungiamas apšvietimas. Taip prisidėta prie pasaulinės akcijos „Žemės valanda“. Ši sąmoningumo ir dėmesio aplinkos apsaugai akcija – skirta atkreipti dėmesį į klimato kaitos keliamas grėsmes mūsų planetai.

Dėkojame Vilniaus Simono Konarskio mokyklos mokiniams, geografijos mokytojai Teresai Deržinskajai, biologijos mokytojai Jadvygai Kulakovskai, chemijos mokytojai Alionai Gudalevič, anglų kalbos mokytojai Joanai Markovskai už nuoširdų darbą ruošiant mokinius šiai konferencijai. Taip pat Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniams, chemijos mokytojai Honoratai Romanovskai, geografijos mokytojai Alinai Širvinskai, biologijos mokytojai Kristinai Voitechovič, užsienio kalbos mokytojoms Joanai Malūnavičiūtei-Liachovič, Aldonai Babičienei, mokinių tarybos koordinatorei Kristinai Krepštul. Ir kitiems, prisidėjusiems prie šios gražios bei prasmingos iniciatyvos. Visi pranešimai buvo įdomūs ir naudingi. Ši diena suvienija žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų, todėl tikimės bendradarbiauti ir ateityje.

Lietuvių kalbos mokytoja

Raminta Tauraitė