Penktadienį, gruodžio 15 d., Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje vyko Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės organizuotas renginys, skirtas Pietryčių Lietuvos ir kitų šalies regionų mokyklų tarpkultūrinio bendradarbiavimo iniciatyvų pristatymui.

Renginyje buvo pristatyti ryškiausi mokyklų bendradarbiavimo projektai: Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centro projektas „Gyvenu laisvai!“, Jaunimo bendradarbiavimo centro EUROPROJECT projektas „Langas į Pietryčių Lietuvą“, Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos projektas „Pas močiutę augau“, Vilniaus r. Rudaminos F. Ruščico gimnazijos bei Telšių r. Varnių M. Valančiaus gimnazijos projektas „Gyvename kartu šalyje, kurios vardas yra Lietuva“ ir Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos projektas „Iš širdies į širdį“.

Rudaminos F. Ruščico gimnazijos bendruomenės atstovai, visus metus dalyvavę projekte, tą dieną puikiai nusiteikę vyko į renginį. M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokių teatro salėje susirinko visų respublikos švietimo įstaigų atstovai, 2017 metais dalyvavę Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės remtuose projektuose. Susirinkusius salėje projektų dalyvius pasveikino Tautinių mažumų departamento direktorė Vida Montvydaitė.

Buvo džiugu, kad visų metų mūsų ir Telšių r. Varnių M. Valančiaus gimnazijų bendradarbiavimas buvo įvertintas kaip vienas įdomiausių projektų. Po įsimintiniausių darbų pristatymo visų projektų dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir dovanomis. M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniai parengė nepakartojamą muzikinę programą: koncertavo mišrus choras, smuikininkų ansamblis ir baleto šokėjai. Salėje vyravo tikra šventinė nuotaika, artistams negailėta aplodismentų.

Aukštas Rudaminos F. Ruščico gimnazijos bendruomenės darbo įvertinimas motyvavo ir toliau dalyvauti projektuose, nes projektinė veikla yra puiki galimybė susipažinti su savo šalies istorija, kultūra bei tradicijomis gyvai, o bendradarbiavimas su kitomis švietimo įstaigomis - geriausias būdas mokytis bendravimo, bendradarbiavimo ir tolerancijos.

Lietuvių k. mokytoja metodininkė

Danutė Mikalauskienė