Sausio 19 d. buvo organizuota tiesioginė pamoka internetu „Patyčioms – Ne Like“. E-pamokos metu 5 - 7 kl. mokiniai bei jų auklėtojos aptarė patyčių mastą, realias kasdienes situacijas, galimas pasekmes besityčiojančiam ir patyčias patiriančiam asmeniui, mokytojo vaidmenį bei elgesį ir būdus, kaip kovoti su patyčiomis. Atvirai kalbėjome apie tai, kad patyčios visuomet skaudina, todėl labai svarbu kalbėti apie tai, kas vyksta ir nekentėti tylomis.

Mokiniams buvo priminta, kad patyčios – tai nuolatinis fizinės ar psichologinės jėgos panaudojimas, sąmoningai siekiant sužeisti ar įskaudinti kitą asmenį, kuris negali savęs apginti. Patyčių situacijoje visada yra vienas ar keli vaikai, kurie inicijuoja patyčias, yra vaikų, kurie pritaria ir prisideda prie vykstančių patyčių. Taip pat yra vaikų, kurie nori išlikti nuošalyje ir stebi situaciją iš šalies. Yra vaikų, kurie nori užstoti skriaudžiamą vaiką ir kartais stabdo vykstančias patyčias.

Su mokiniais aptarėme taisyklės:
  • 1 taisyklė - mes nesityčiosime iš kitų;
  • 2 taisyklė – mes stengsimės padėti tiems, iš kurių tyčiojasi kiti;
  • 3 taisyklė – mes stengsimės bendrauti su tais, kurie yra atstumti;
  • 4 taisyklė – jei sužinosime, kad iš ko nors tyčiojamasi, mes apie tai pranešime suaugusiems mokykloje arba namuose.

Atmink, kai Tu patiri patyčias – tai ne Tavo kaltė! Jei iš Tavęs tyčiojasi – Tu neturi su tuo taikstytis ir kovoti vienas! Labai svarbu nesityčioti iš kitų ir tada turėsit daug draugų.
  • Ar esi kada nors turėjęs pravardę?
  • Ar pažįsti bent vieną bendraklasį, kurio bijo kiti vaikai?
  • Ar pažįsti bendraamžį, kuriam nemiela eiti į mokyklą, nes klasės vaikai prieš jį susimokę ir nebendrauja su juo?
  • Ar esi kada nors kitą vaiką pavadinęs užgauliu žodžiu?
  • Ar tave kada nors yra apkalbėję kiti bendraamžiai?
  • NETYLĖK ! PAPASAKOK !

Socialinė pedagogė S. Juodelienė