Užgavėnės – sena šventė. Jos paskirtis – išvyti žiemą.

Vasario 4 dieną Rudaminos F. Ruščico gimnazijos pradinių klasių mokytojos M. Simanovič, B. Valiuškevič ir M. Bogdevič organizavo Užgavėnių renginį, kurio tikslas buvo priminti mokiniams Užgavėnių tradicijas bei papročius.

Aktų salėje susirinko daug svečių iš Vilniaus rajono mokyklų. Gimnazijos šeimininkai – 3b, 3c, 4b mokiniai bei darželinukai – dainavo, šoko, deklamavo eilėraščius. Persirengėliai iš Pagirių gimnazijos džiugino visus mįslėmis bei patarlėmis. Vaidotų mokyklos darželio “Margaspalvis aitvarėlis” auklėtiniai dovanojo dainą ir šokį. Valčiūnų skyriaus mokiniai paruošė vaidinimą, o svečiai iš U. Leduchovskos gimnazijos – šokį “Ančiukai”. Skaidiškių mokyklos darželio vaikai pasiūlė žaidimą “Žagarėliai”, o Marijampolio skyriaus mokiniai atliko čigonų šokį.

Direktorės pavaduotoja ugdymui M. Klim įteikė padėkos raštus už dalyvavimą projekte visiems mokiniams bei mokytojoms. Šventės kulminacija tapo Morės sudeginimas mokyklos kiemelyje. Po renginio visi dalyviai vaišinosi Užgavėnių valgiais, kuriuos paruošė mokinių tėvai.

Ši šventė buvo puiki proga visiems kartu susitikti, prisiminti Užgavėnių tradicijas bei smagiai praleisti laiką.

Pradinių klasių vyr. mokytoja

L. Andrijevska