Kiekvienais metais vasarą draugija “Wspólnota Polska” organizuoja 11 edukacinio pobūdžio lyderystės stovyklų Lenkijoje. Jose dalyvauja 15-18 metų mokiniai iš kaimyninių valstybių, dalyviai atvyksta į Lyderystės akademijos „sostinę“ Pultuską. Tobulėti šioje akademijoje šiemet galėjo mūsų gimnazijos bei dar keturių Lietuvos mokyklų mokiniai, jie tobulinosi tarptautiniu mastu, atrado daug naujo ir nepažinto, bendravo, ilsėjosi, džiaugėsi kiekvienu pasiekimu.

Spalio pradžioje dvi savaites gyvenome nuostabiame Pultusko miestelyje, viešbutyje „Pultusko pilis“. Kiekvieną dieną vyko integruoti užsiėmimai, bendradarbiavome grupėse ir dalyvavome įvairioje veikloje. Taip pat vyko kūrybiniai užsiėmimai. Kiekviena grupė turėjo parengti vaidinimą ir patys pagaminti dekoracijas.

Dvi savaites bendradarbiavome su Lenkijos jaunimu, pasakojome apie savo šalis, diskutavome aktualiomis jaunam žmogui temomis.
Dalyvavome ne tik užsiėmimuose, bet taip pat pasitaikė proga aplankyti kitus miestus. Pirmiausia susipažinome su Pultusku, miesteliu, kuriame gyvenome, lankėmės tarptautiniame muziejuje ir galerijoje. Vėliau lankėmės Ciechanove, kuris yra netoli Pultusko. Čia apsilankėme Mazovijos kunigaikščių muziejuje, kur vyko istorijos pamoka.

Dvi dienas praleidome Lenkijos „širdyje“ – Varšuvoje. Vaikščiojome sostinės senamiesčio gatvelėmis ir stebėjomės to miesto įžymybėmis. Didžiausią įspūdį visiems paliko Tautinis stadionas, kurio fone kiekvienas norėjo nusifotografuoti. Mums buvo organizuota išvyka į Lenkijos Respublikos Seimą. Dalyvaudami stovykloje turėjome galimybę išklausyti keturių valandų pirmosios pagalbos kursą, taip pat praktiškai pasitikrinti savo medicinos žinias ir įgūdžius.

Laisvalaikį leidome galvodami apie savo sveikatą ir gerą savijautą: lankėmės baseine, kūno rengybos klube, treniruoklių salėje, žaidėme tinklinį, biliardą. Vakarais dalyvaudavome karaokės konkursuose, eidavome pasivaikščioti arba kartu žiūrėdavome filmus.

Nepamiršome ir švenčių. Pultuske šventėme Tarptautinę vaikinų dieną, kiekvienas vaikinas turėjo įveikti kliūčių ruožą bei pademonstruoti savo talentą. Ta diena kiekvienam vaikinui buvo išskirtinė. Dvi savaites vyko užsiėmimai, kurių tikslas buvo finalinis pasirodymas arba vaidinimas tema “Gyvenu sveikai ir ekologiškai”. Vaidinimą rengė tik mokiniai – nuo scenarijaus rašymo iki puikių pasirodymų scenoje.

Dabar, grįžę į Lietuvą, rengiame projektą, kurio tikslas yra parodyti mūsų parengtą vaidinimą penkiose mokyklose gimnazijinių klasių mokiniams, kurie kartu dalyvavo lyderių stovykloje.
Kiekvienas esame laimingas, kad turėjome progą ne tik papildyti savo žinias apie Lenkiją, bet ir bendrauti su kitų mokyklų bendraamžiais, atsivežėme į Lietuvą labai daug malonių įspūdžių bei prisiminimų. Manau, kad lyderystės akademijos dalyviams tos savaitės, praleistos Lenkijoje, buvo išskirtinis laikas. Tikiuosi, kad pasakojimas apie šią stovyklą bus puiki motyvacija kitiems mūsų gimnazijos mokiniams tobulėti, siekti geresnių mokymosi rezultatų, kadangi išvyka į Pultuską buvo dovana geriausiems mokiniams.

Karolina Petrusevič

IIGc klasės mokinė