Kovo 31d. nepabūgę lietingo ir šalto oro IVG klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja D. Mikalauskiene ir mokytoja-stažuotoja N. Stankevičiene lankėsi V. Krėvės–Mickevičiaus ir V. Mykolaičio-Putino memorialiniuose butuose-muziejuose Vilniuje, Tauro gatvėje.

Pirmiausia užsukome į V. Krėvės-Mickevičiaus muziejų. Mus pasitikęs darbuotojas išsamiai papasakojo apie būsimojo rašytojo vaikystę, mokslo metus, darbą tolimajame Baku mieste. Abiturientai sužinojo daug faktų apie V. Krėvės gyvenimą ir kūrybą, kurių nerasime vadovėliuose. Mokiniai skaitė modernius V. Krėvės eilėraščius lietuvių ir lenkų kalbomis, žiūrėjo istorinės dramos „Skirgaila“ ištraukas.

Iš šio buto-muziejaus keliavome į butą, kur 20 metų gyveno V. Mykolaitis-Putinas. Buto-muziejaus darbuotoja iš karto mus pakvietė į audiovizualinį kambarį, kur demonstravo skaidres, iliustruojančias svarbiausius rašytojo gyvenimo faktus ir išsamiai papasakojo apie šią kilnios bei sudėtingos sielos asmenybę. Vėliau apžiūrėjome butą, kuriame išlikę autentiški baldai, rašytojo asmeniniai daiktai, prisilietėme prie unikalių eksponatų, kurių nėra nė viename kitame muziejuje.

Taip pat sužinojome, kad šiame bute gyveno B. Sruoga, kuris 1943 m. buvo suimtas ir iš čia išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą. Dabar viename iš kambarių yra kuriama virtuali erdvė ir ateityje bus įrengta ekspozicija apie B. Sruogą.

Memorialiniuose butuose-muziejuose IVG klasių mokiniai atnaujino žinias apie lietuvių literatūros klasikus, prisiminė, ką buvo išmokę pamokose, sužinojo daug naujų faktų apie V. Krėvės ir V. Mykolaičio-Putino gyvenimą ir kūrybą. Tikimės, kad įgytas žinias abiturientai galės pritaikyti laikydami brandos egzaminą.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė D. Mikalauskienė