Czy wy wiecie, czy wy wiecie, że krasnoludek STEAM jest na świecie?

W świecie, w którym postęp jest bardzo dynamiczny, coraz bardziej sprawdzają się metody wykorzystujące zarówno kreatywność, jak i nowe technologie. Takim rozwiązaniem, które wychodzi naprzeciw nauczycielom, ale przede wszystkim – uczniom – jest edukacja STEAM.

Innowacyjna metoda STEAM, staje się wiodącą metodą w wielu placówkach oświatowych, pozwala uczniom połączyć ich uczenie się przedmiotów ścisłych z praktykami artystycznymi, elementami i zasadami projektowania, zaopatrując ich w całą gamę możliwości uczenia się.

Tym razem nasi podopieczni kierując się metodą STEAM, wzięli udział w wystawie tematem, której było projektowanie przestrzennej pracy przedstawiającej krasnoludka. Bardzo się cieszymy, że uczniowie klas 1-4 połączyli wiedzę zdobytą na lekcjach matematyki, technologii i wykazali swoje zdolności wynalazcze, artystyczne i projektowe wykonując wraz z rodzicami krasnoludków.

Spodziewamy się, że takiego typu prace pobudzają myślenie dzieci, wyobraźnię, zainteresowanie otaczającym ich światem, nowymi technologiami oraz odwagę w doświadczaniu.
Wystawa zaprojektowanych krasnoludków ,,STEAM” zdobi korytarze naszego gimnazjum, a połyskująca zieleń i czerwień wprowadza społeczność szkoły w świąteczny nastrój.